Noc Muzeów w MPW - 2007

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do zwiedzania ekspozycji w godz. 19.00 - 01.00 oraz na plenerowy pokaz filmów na dziedzińcu Muzeum (przy wejściu głównym). Wyemitujemy dwa filmy: „Lekarstwo na mi

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do zwiedzania ekspozycji w godz. 19.00 - 01.00 oraz na plenerowy pokaz filmów na dziedzińcu Muzeum (przy wejściu głównym). Wyemitujemy dwa filmy:

„Lekarstwo na miłość” reż. Jan Batory (1966)

„Warszawa” reż. Dariusz Gajewski (2003)

.

- godz. 21.00 „Lekarstwo na miłość” reż. Jan Batory (1966)

Bezpretensjonalna, komedia z udziałem plejady gwiazd polskiego ekranu lat sześćdziesiątych. Zgrabnie skonstruowana intryga, autentyczny humor, wyraziste postacie i markowe aktorstwo. Akcja utworu Batorego osnuta została na kanwie powieści "Klin" Joanny Chmielewskiej.

- godz. 22.30 „Warszawa” reż. Dariusz Gajewski (2003)

Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania odmienią ich losy.

GRA MIEJSKA

W najbliższą sobotę, 19 maja zapraszamy serdecznie również do wzięcia udziału w grze miejskiej z cyklu Literackich Gier. Tym razem będziemy podążać śladami bohaterów powieści "Klin" Joanny Chmielewskiej oraz filmu "Lekarstwo na miłość" w reżyserii Jana Batorego, powstałego na kanwie książki, przy współpracy Joanny Chmielewskiej.

Gra będzie toczyła się 19 maja w godzinach 19.00 - 21.00. Celem jest rozwiązanie zagadki kryminalnej. Gracze będą podążać szlakiem miejsc nowoczesnej Warszawy z lat sześćdziesiątych, nierzadko już nieistniejących, bądź takich, które uległy dużym przeobrażeniom.

JAK GRAĆ?

Start:

Należy obejrzeć fragment filmu "Lekarstwo na miłość", który będzie dostępny na stronie internetowej www.1944.pl, odnaleźć pokazaną w filmie budkę telefoniczną i odebrać dzwoniący w niej telefon pomiędzy godziną 19.00 a 19.30. [uwaga! To jest pierwszy punkt gry, który będzie czynny tylko do godziny 19.30]. Z informacji w telefonie gracze dowiedzą się, jak zdobyć kartę do gry. Składać się ona będzie z fotosów filmowych, dzięki którym gracze będą mogli odnaleźć poszczególne punkty Warszawy z lat sześćdziesiątych. Odnalezienie wszystkich miejsc gwarantuje rozwiązanie zagadki kryminalnej i udział w FINALE.

Podpowiedź: Jeden z punktów udostępniła Poczta Polska.

Przedmowę do gry napisała sama autorka Joanna Chmielewska.

Finał: godzina: 21.00.

Organizator: Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego

Współpraca: Telewizja Kino Polska, Poczta Polska

Zobacz także

Nasz newsletter