24 kwietnia

Powstańcze wspomnienia. Walentyna Słonecka „Wala”

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Powstańcem Warszawskim.

Naszym gościem będzie pani Walentyny Słoneckiej ps. Wala, łączniczka batalionu „Oaza” walczącego na Sadybie. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski – wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przeczytaj wywiad z Walentyną Słonecką w Archiwum Historii Mówionej

24.04 (poniedziałek), godz. 18.00. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

Zobacz także


Zaśpiewaj piosenki Agnieszki Osieckiej

Śpiewanki Osieckowe

Już po raz siódmy zapraszamy warszawiaków do Parku Skaryszewskiego na Śpiewanki Osieckowe. Razem z publicznością, piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają: Magdalena Smalara, Jacek Zawada, Joanna Ewa Zawłocka - triumfatorka zeszłorocznego konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz aktor Teatru Dramatycznego - Mateusz Weber.

więcej
20 kwietnia

Ekran z dziadkiem. I Ty zostaniesz Indianinem

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Ekran z dziadkiem”, na którym przedstawimy polskie filmy przełomu lat 60-tych i 70-tych, skierowane do młodego widza. Pokażemy fantastyczne, polskie produkcje filmowe uczące pozytywnych zachowań w grupie, szacunku do tradycji, kształtujące wyobraźnię, emocjonalność i prawidłowe wzorce wychowawcze, bez nadmiernej moralistyki.

więcej
10 kwietnia

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek, 10 kwietnia o godz. 17.00 w kaplicy pod wezwaniem bł. Józefa Stanka w Muzeum Powstania Warszawskiego odprawiona zostanie msza święta w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

więcej
9 kwietnia

Wypleciemy kosze, zasadzimy kwiaty. Warsztaty wielkanocne dla dzieci

Na tydzień przed Wielkanocą zapraszamy do Sali Małego Powstańca, gdzie wspólnie przygotujemy świąteczne ozdoby.

więcej