Spotkanie z Ritą Cosby.

Dom Wydawniczy RAFAEL zaprasza na spotkanie z Ritą Cosby, autorką książki pt. „Cichy bohater”, które odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Dom Wydawniczy RAFAEL zaprasza na spotkanie z Ritą Cosby, autorką książki pt. „Cichy bohater”, które odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Rita Cosby jest znaną osobowością telewizyjną i byłą korespondentką, która prowadziła wysoko notowane, nadawane w czasie najwyższej oglądalności programy w Fox News i MSNBC. Obecnie jest korespondentem specjalnym dla topowego programu newsowego CBS Inside Edition. Nagrody dla tej trzykrotnej zdobywczyni Emmy® obejmują m.in. Matrix Award i Jack Anderson Award. Magazyn „Cosmopolitan” nadał jej tytuł „kobiety zabawnej i nieustraszonej”. Otrzymała Ellis Island Medal of Honor i Nagrodę Lecha Wałęsy. Prowadzi relacje z parady z okazji Memorial Day nadawanej dla wszystkich amerykańskich oddziałów wojskowych na całym świecie. Jej pierwsza książka Blonde Ambition była bestsellerem „New York Timesa”. Zapraszamy na stronę www.ritacosby.com


Autorka, dzięki swojej książce, jest dziś najwspanialszym ambasadorem pamięci Powstania Warszawskiego i Polski w świecie.

UWAGA! Podczas spotkania zaplanowana jest wideokonferencja z bohaterem książki, Ryszardem Cosby (Kossobudzkim)!

Spotkanie poprowadzi Piotr Maślak, dziennikarz m.in. TVP.

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem rozmowy z Ritą Cosby bardzo proszę o kontakt: Łukasz Drywa, 506 132 401, lukasz.drywa@rafael.pl


„Cichy bohater” jest fascynującą opowieścią człowieka, który odkrywa przed córką swoje wojenne losy.

„Miałam okazję przepytywać wielu światowych przywódców, gwiazd i znakomitości, jednak moim najważniejszym rozmówcą był mój ojciec” - mówi Rita Cosby, jedna z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek telewizyjnych, która nieoczekiwanie, 65 lat po wojnie, ze zdumieniem odkryła przeszłość swojego ojca – Polaka, bohatera Powstania Warszawskiego.

Znakomicie opowiedziana, wzruszająca historia. Poruszająca - co zrozumiałe – szczególnie dla nas, Polaków, jak również szalenie ważna dla kształtowania opinii ludzi Zachodu. Czytelnik, podążając za brawurowo kreśloną opowieścią autorki, nie tylko poznaje prawdę o nieujawnionych dotąd sekretach rodzinnych, ale także z podziwem odkrywa historię jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii.


Powiedzieli o „Cichym bohaterze”:

„Poruszająca, rodzinna historia. Czuły, wzruszający hołd córki oddany ojcu walczącemu w Powstaniu Warszawskim oraz wolności”.
senator John McCain
„Piękny hołd dla siły ludzkiego ducha”.
dr Henry Kissinger, były Sekretarz Stanu USA
„To niezwykła historia o przetrwaniu oraz czystej odwadze”.
gen. Tommy Franks, emerytowany dowódca armii USA
„Jeden z wielkich polskich skarbów został w końcu odnaleziony. Ryszard Cosby i jego powstańczy towarzysze są prawdziwymi bohaterami w naszej historii walki o wolność. Bez ich odwagi „Solidarność” nigdy nie odniosłaby ostatecznego zwycięstwa”.
Lech Wałęsa, były prezydent Polski
„Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodzin... To wciągająca i inspirująca historia córki, której w końcu udaje się poznać swojego ojca”.
Kathleen Kennedy Townsend, córka Roberta F. Kennedyego
 

Zobacz także


Fotoplastikon Warszawski nieczynny.

W dniach 25-31 października 2010 ze względu na remont Fotoplastikon Warszawski zostanie zamknięty. Remont jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania maszyny i pomieszczeń. Ponowne otwarcie nastąpi 2 listopada. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Znaczek nagrodzony w Brazylii.

Z przyjemnością informujemy, że znaczek Poczty Polskiej „65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”, wyprodukowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, zwyciężył na międzynarodowym konkursie ...

więcej

Promocja książki.

Zapraszamy na spotkanie poświęcone książce „Żeby chociaż świat wiedział. Obrona Warszawy 1939. Powstanie Sierpniowe 1944” autorstwa Zygmunta Zaremby. Publikacja gromadzi w jednym tomie świadectwa autora, odgrywającego ...

więcej

Koncert Niepodległości.

11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert, prezentujący kanony polskiej pieśni patriotycznej we współczesnych aranżacjach jazzowych. Organizatorem i wykonawczynią jest kanadyjska wokalistka Ola Turkiewicz...

więcej