Spotkanie z Ritą Cosby.

Dom Wydawniczy RAFAEL zaprasza na spotkanie z Ritą Cosby, autorką książki pt. „Cichy bohater”, które odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Dom Wydawniczy RAFAEL zaprasza na spotkanie z Ritą Cosby, autorką książki pt. „Cichy bohater”, które odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Audytorium im. Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Rita Cosby jest znaną osobowością telewizyjną i byłą korespondentką, która prowadziła wysoko notowane, nadawane w czasie najwyższej oglądalności programy w Fox News i MSNBC. Obecnie jest korespondentem specjalnym dla topowego programu newsowego CBS Inside Edition. Nagrody dla tej trzykrotnej zdobywczyni Emmy® obejmują m.in. Matrix Award i Jack Anderson Award. Magazyn „Cosmopolitan” nadał jej tytuł „kobiety zabawnej i nieustraszonej”. Otrzymała Ellis Island Medal of Honor i Nagrodę Lecha Wałęsy. Prowadzi relacje z parady z okazji Memorial Day nadawanej dla wszystkich amerykańskich oddziałów wojskowych na całym świecie. Jej pierwsza książka Blonde Ambition była bestsellerem „New York Timesa”. Zapraszamy na stronę www.ritacosby.com


Autorka, dzięki swojej książce, jest dziś najwspanialszym ambasadorem pamięci Powstania Warszawskiego i Polski w świecie.

UWAGA! Podczas spotkania zaplanowana jest wideokonferencja z bohaterem książki, Ryszardem Cosby (Kossobudzkim)!

Spotkanie poprowadzi Piotr Maślak, dziennikarz m.in. TVP.

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem rozmowy z Ritą Cosby bardzo proszę o kontakt: Łukasz Drywa, 506 132 401, lukasz.drywa@rafael.pl


„Cichy bohater” jest fascynującą opowieścią człowieka, który odkrywa przed córką swoje wojenne losy.

„Miałam okazję przepytywać wielu światowych przywódców, gwiazd i znakomitości, jednak moim najważniejszym rozmówcą był mój ojciec” - mówi Rita Cosby, jedna z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek telewizyjnych, która nieoczekiwanie, 65 lat po wojnie, ze zdumieniem odkryła przeszłość swojego ojca – Polaka, bohatera Powstania Warszawskiego.

Znakomicie opowiedziana, wzruszająca historia. Poruszająca - co zrozumiałe – szczególnie dla nas, Polaków, jak również szalenie ważna dla kształtowania opinii ludzi Zachodu. Czytelnik, podążając za brawurowo kreśloną opowieścią autorki, nie tylko poznaje prawdę o nieujawnionych dotąd sekretach rodzinnych, ale także z podziwem odkrywa historię jednego z najbardziej heroicznych zrywów wolnościowych w historii.


Powiedzieli o „Cichym bohaterze”:

„Poruszająca, rodzinna historia. Czuły, wzruszający hołd córki oddany ojcu walczącemu w Powstaniu Warszawskim oraz wolności”.
senator John McCain
„Piękny hołd dla siły ludzkiego ducha”.
dr Henry Kissinger, były Sekretarz Stanu USA
„To niezwykła historia o przetrwaniu oraz czystej odwadze”.
gen. Tommy Franks, emerytowany dowódca armii USA
„Jeden z wielkich polskich skarbów został w końcu odnaleziony. Ryszard Cosby i jego powstańczy towarzysze są prawdziwymi bohaterami w naszej historii walki o wolność. Bez ich odwagi „Solidarność” nigdy nie odniosłaby ostatecznego zwycięstwa”.
Lech Wałęsa, były prezydent Polski
„Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodzin... To wciągająca i inspirująca historia córki, której w końcu udaje się poznać swojego ojca”.
Kathleen Kennedy Townsend, córka Roberta F. Kennedyego
 

Zobacz także


Koncert Niepodległości.

11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert, prezentujący kanony polskiej pieśni patriotycznej we współczesnych aranżacjach jazzowych. Organizatorem i wykonawczynią jest kanadyjska wokalistka Ola Turkiewicz...

więcej

Promocja książki.

Zapraszamy 19 października na promocję książki Macieja Roszkowskiego pt. „Kazimierz Leski ps. Bradl. Życie dobrze spełnione”. W spotkaniu udział wezmą autor książki oraz Andrzej Wawer. Wieczór poprowadzi dr Paweł Ukielski. Wstęp wolny.

więcej

Projekt edukacyjny dla uczniów.

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji projektu edukacyjnego „Opowiem Ci o wolnej Polsce”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekt zachęca ...

więcej

Sala z Liberatorem zamknięta.

Informujemy, że 3 października (niedziela) Sala z Liberatorem będzie zamknięta do godz. 15.00. Film "Miasto Ruin" będzie w tym czasie dostępny nieodpłatnie jedynie w formacie 2D (antresola, wnętrze repliki "Liberatora"). Od godz. 15.00 wznowiona ...

więcej