wystawy i warsztaty

W poszukiwaniu białych nocy i nie tylko. Luty w Fotoplastikonie Warszawskim

Unikatowa kolekcja zdjęć Islandii, Norwegii i Wysp Owczych z początku XX wieku, karnawałowe pokazy specjalne i warsztaty dla dzieci spędzających ferie w mieście – poznaj listę powodów, dla których powinieneś w lutym odwiedzić Fotoplastikon Warszawski.

Unikatowa kolekcja stereoskopowych kart z lat 1905-1908, podarowana Fotoplastikonowi Warszawskiemu przez Muzeum Miasta Zgierza, prezentująca północne krańce Europy z początku XX wieku. Oniryczne pejzaże słabo znanych wówczas rejonów Islandii, Norwegii i Wysp Owczych, stare stacje wielorybnicze na Isafjord i zorza polarna nad Przylądkiem Północnym zostały uwiecznione przez jednego z uczestników rejsu statkiem SS „Oceana”. Szukając białych nocy w Fotoplastikonie Warszawskim „przemierzymy” tereny od Tromso, przez Przylądek Północny, Spitsbergen, aż do Reykiawiku.

Wystawa czynna do 25 lutego (od środy do soboty) w godz. 10.00-18.00.

Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.


 

POKAZY SPECJALNE W KARNAWALE

W związku z karnawałem Fotoplastikon Warszawski przygotował niepowtarzalną atrakcję. Przez cztery zimowe wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na oryginalnych stereoskopowych fotografiach z 1910 roku przez Richarda Jules’a, twórcy paryskiego studia L’Atrium.

Pokazy:

  • 3, 4 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część I”
  • 10, 11 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część II”

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed pokazem w kasie Fotoplastikonu Warszawskiego.

Uwaga! Pokaz przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 21:45.


 

FOTOGRAFIA, KOMIKS, CZYLI FERIE W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „PONIEDZIAŁEK Z POLAROIDEM”, które poprowadzi zawodowy fotograf Jacek Bonecki, autor gry dla dzieci i młodzieży pt. „Tajemnice fotografii”. Poniedziałkowe warsztaty w czasie ferii zimowych będą poświęcone fotografii natychmiastowej, czyli polaroid. Uczestnicy będą mieli możliwość pobawić się w fotografów i przygotować sesję fotograficzną. Poznają także aparat polaroid i zobaczą, jak w kilka sekund tworzy się zdjęcie.

Zajęcia odbędą się 13 i 20 lutego dla dwóch grup wiekowych: godz. 11.00 – 12.30 - grupa 6-9 lat oraz godz. 13.00 – 15.00 - grupa 10-15 lat. Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

W dwa kolejne wtorki odbędą się warsztaty „WTORKI Z KOMIKSEM”. Zajęcia będą poświęcone tworzeniu komiksów o „Superbohaterach”. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zaczną od nauki rysowania i ożywiania postaci, dobierania tła, układania historii oraz nauczą się, jak pomysł przekuć w dzieło. Na kolejnych warsztatach, przy użyciu plasteliny i pudełek, stworzą komiks trójwymiarowy. Prowadzący poświęcą również czas na korektę i podpowiedzi do gotowych komiksów przyniesionych przez uczestników. Warsztaty poprowadzą rysownik Tomasz Niewiadomski oraz scenarzysta Grzegorz Janusz.

14 i 21 lutego, godz. 11.00 – 13.00 – grupa 10-15 lat

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

 

FOTOPLASTIKON WARSZAWSKI W LUTYM - PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ

Al. Jerozolimskie 51 (oficyna)
Dni i godziny otwarcia: od środy do niedzieli 10.00–18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny
www.fotoplastikonwarszawski.pl 
tel. 22 629 60 78

Zobacz także


VI edycja

Poznaj nominowanych do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Zakończył się pierwszy etap VI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę 136 zgłoszeń. Kapituła wybrała nominowanych, spośród których zostaną wyłonieni laureaci. Poznamy ich na uroczystej gali, która odbędzie się 5 marca.

więcej
24 stycznia

Spotkanie z Navalem

„Ostatnich gryzą psy” to pierwsza z cyklu książka NAVALA przedstawiająca jego wspomnienia o życiowym szczęściu w trudnych sytuacjach oraz o determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces.

więcej
24 stycznia

Na pierwszej linii – spotkania z polskimi fotografami wojennymi

Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy prezentują zdjęcia wykonane podczas zmagań wojennych w najdalszych zakątkach świata.

więcej
12 stycznia

EKRAN Z DZIADKIEM: Tajemnica dzikiego szybu

Kontynuujemy cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

więcej