wystawy i warsztaty

W poszukiwaniu białych nocy i nie tylko. Luty w Fotoplastikonie Warszawskim

Unikatowa kolekcja zdjęć Islandii, Norwegii i Wysp Owczych z początku XX wieku, karnawałowe pokazy specjalne i warsztaty dla dzieci spędzających ferie w mieście – poznaj listę powodów, dla których powinieneś w lutym odwiedzić Fotoplastikon Warszawski.

Unikatowa kolekcja stereoskopowych kart z lat 1905-1908, podarowana Fotoplastikonowi Warszawskiemu przez Muzeum Miasta Zgierza, prezentująca północne krańce Europy z początku XX wieku. Oniryczne pejzaże słabo znanych wówczas rejonów Islandii, Norwegii i Wysp Owczych, stare stacje wielorybnicze na Isafjord i zorza polarna nad Przylądkiem Północnym zostały uwiecznione przez jednego z uczestników rejsu statkiem SS „Oceana”. Szukając białych nocy w Fotoplastikonie Warszawskim „przemierzymy” tereny od Tromso, przez Przylądek Północny, Spitsbergen, aż do Reykiawiku.

Wystawa czynna do 25 lutego (od środy do soboty) w godz. 10.00-18.00.

Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.


 

POKAZY SPECJALNE W KARNAWALE

W związku z karnawałem Fotoplastikon Warszawski przygotował niepowtarzalną atrakcję. Przez cztery zimowe wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na oryginalnych stereoskopowych fotografiach z 1910 roku przez Richarda Jules’a, twórcy paryskiego studia L’Atrium.

Pokazy:

  • 3, 4 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część I”
  • 10, 11 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część II”

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed pokazem w kasie Fotoplastikonu Warszawskiego.

Uwaga! Pokaz przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 21:45.


 

FOTOGRAFIA, KOMIKS, CZYLI FERIE W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „PONIEDZIAŁEK Z POLAROIDEM”, które poprowadzi zawodowy fotograf Jacek Bonecki, autor gry dla dzieci i młodzieży pt. „Tajemnice fotografii”. Poniedziałkowe warsztaty w czasie ferii zimowych będą poświęcone fotografii natychmiastowej, czyli polaroid. Uczestnicy będą mieli możliwość pobawić się w fotografów i przygotować sesję fotograficzną. Poznają także aparat polaroid i zobaczą, jak w kilka sekund tworzy się zdjęcie.

Zajęcia odbędą się 13 i 20 lutego dla dwóch grup wiekowych: godz. 11.00 – 12.30 - grupa 6-9 lat oraz godz. 13.00 – 15.00 - grupa 10-15 lat. Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

W dwa kolejne wtorki odbędą się warsztaty „WTORKI Z KOMIKSEM”. Zajęcia będą poświęcone tworzeniu komiksów o „Superbohaterach”. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zaczną od nauki rysowania i ożywiania postaci, dobierania tła, układania historii oraz nauczą się, jak pomysł przekuć w dzieło. Na kolejnych warsztatach, przy użyciu plasteliny i pudełek, stworzą komiks trójwymiarowy. Prowadzący poświęcą również czas na korektę i podpowiedzi do gotowych komiksów przyniesionych przez uczestników. Warsztaty poprowadzą rysownik Tomasz Niewiadomski oraz scenarzysta Grzegorz Janusz.

14 i 21 lutego, godz. 11.00 – 13.00 – grupa 10-15 lat

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

 

FOTOPLASTIKON WARSZAWSKI W LUTYM - PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ

Al. Jerozolimskie 51 (oficyna)
Dni i godziny otwarcia: od środy do niedzieli 10.00–18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny
www.fotoplastikonwarszawski.pl 
tel. 22 629 60 78

Zobacz także


debata

Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków

W najbliższy wtorek, 28 lutego, o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się debata pod hasłem „Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków”.

więcej
11 marca

Turniej gier planszowych w marcu

Czy to prawda, że gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia? Czy ciekawa gra potrafi nauczyć strategii i wspólnego działania? Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego turnieju gier planszowych.

więcej
28 stycznia

Styczniowe warsztaty modelarskie w Sali Małego Powstańca

Zapraszamy na zajęcia modelarskie dla młodzieży od 12 roku życia, podczas których będzie można wykonać model powstańczego wozu „Kubuś” oraz poznać jego historię.

więcej
Nowa seria komiksowa

BRADL – Polak, który oszwabił Niemców

Wydawnictwo Egmont Polska i Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczynają nową serię komiksową „Bradl” opartą na losach polskiego szpiega. To fascynująca historia Kazimierza Leskiego „Bradla” – uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.

więcej