wystawy i warsztaty

W poszukiwaniu białych nocy i nie tylko. Luty w Fotoplastikonie Warszawskim

Unikatowa kolekcja zdjęć Islandii, Norwegii i Wysp Owczych z początku XX wieku, karnawałowe pokazy specjalne i warsztaty dla dzieci spędzających ferie w mieście – poznaj listę powodów, dla których powinieneś w lutym odwiedzić Fotoplastikon Warszawski.

Unikatowa kolekcja stereoskopowych kart z lat 1905-1908, podarowana Fotoplastikonowi Warszawskiemu przez Muzeum Miasta Zgierza, prezentująca północne krańce Europy z początku XX wieku. Oniryczne pejzaże słabo znanych wówczas rejonów Islandii, Norwegii i Wysp Owczych, stare stacje wielorybnicze na Isafjord i zorza polarna nad Przylądkiem Północnym zostały uwiecznione przez jednego z uczestników rejsu statkiem SS „Oceana”. Szukając białych nocy w Fotoplastikonie Warszawskim „przemierzymy” tereny od Tromso, przez Przylądek Północny, Spitsbergen, aż do Reykiawiku.

Wystawa czynna do 25 lutego (od środy do soboty) w godz. 10.00-18.00.

Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.


 

POKAZY SPECJALNE W KARNAWALE

W związku z karnawałem Fotoplastikon Warszawski przygotował niepowtarzalną atrakcję. Przez cztery zimowe wieczory prezentowana będzie wystawa pokazująca piękno kobiecego ciała uchwycone na oryginalnych stereoskopowych fotografiach z 1910 roku przez Richarda Jules’a, twórcy paryskiego studia L’Atrium.

Pokazy:

  • 3, 4 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część I”
  • 10, 11 lutego | 19.00 - 22.00 „Bez gorsetu, turniury i pantalonów część II”

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed pokazem w kasie Fotoplastikonu Warszawskiego.

Uwaga! Pokaz przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Ostatnie wejście na wystawę o godz. 21:45.


 

FOTOGRAFIA, KOMIKS, CZYLI FERIE W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „PONIEDZIAŁEK Z POLAROIDEM”, które poprowadzi zawodowy fotograf Jacek Bonecki, autor gry dla dzieci i młodzieży pt. „Tajemnice fotografii”. Poniedziałkowe warsztaty w czasie ferii zimowych będą poświęcone fotografii natychmiastowej, czyli polaroid. Uczestnicy będą mieli możliwość pobawić się w fotografów i przygotować sesję fotograficzną. Poznają także aparat polaroid i zobaczą, jak w kilka sekund tworzy się zdjęcie.

Zajęcia odbędą się 13 i 20 lutego dla dwóch grup wiekowych: godz. 11.00 – 12.30 - grupa 6-9 lat oraz godz. 13.00 – 15.00 - grupa 10-15 lat. Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

W dwa kolejne wtorki odbędą się warsztaty „WTORKI Z KOMIKSEM”. Zajęcia będą poświęcone tworzeniu komiksów o „Superbohaterach”. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zaczną od nauki rysowania i ożywiania postaci, dobierania tła, układania historii oraz nauczą się, jak pomysł przekuć w dzieło. Na kolejnych warsztatach, przy użyciu plasteliny i pudełek, stworzą komiks trójwymiarowy. Prowadzący poświęcą również czas na korektę i podpowiedzi do gotowych komiksów przyniesionych przez uczestników. Warsztaty poprowadzą rysownik Tomasz Niewiadomski oraz scenarzysta Grzegorz Janusz.

14 i 21 lutego, godz. 11.00 – 13.00 – grupa 10-15 lat

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22 629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl 

 

FOTOPLASTIKON WARSZAWSKI W LUTYM - PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ

Al. Jerozolimskie 51 (oficyna)
Dni i godziny otwarcia: od środy do niedzieli 10.00–18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny
www.fotoplastikonwarszawski.pl 
tel. 22 629 60 78

Zobacz także


27 lutego

„Rzeczpospolita przyjaciół” – prawda czy mit? Stosunki polsko – izraelskie kiedyś i dziś

13 stycznia 2017 roku na spotkaniu Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, Prezydent Andrzej Duda powiedział: „Bardzo często wracam do określenia „Rzeczpospolita Przyjaciół”.

więcej
debata

Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków

W najbliższy wtorek, 28 lutego, o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się debata pod hasłem „Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków”.

więcej
24 stycznia

Spotkanie z Navalem

„Ostatnich gryzą psy” to pierwsza z cyklu książka NAVALA przedstawiająca jego wspomnienia o życiowym szczęściu w trudnych sytuacjach oraz o determinacji i ciężkiej pracy, dzięki której początkowe niepowodzenie przekuwa się w sukces.

więcej
31 stycznia

Jak dziś opowiadać o Auschwitz? Dyskusja o książce Tomasza Cebulskiego „Auschwitz po Auschwitz”

27 stycznia przypada 72. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Na świecie obchodzony jest wtedy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

więcej