NRR

Wiślany Rajd Rowerowy

Nawigacyjny Rajd Rowerowy to połączenie gry miejskiej, łamigłówki i wycieczki rowerowej. Weź udział i walcz o nagrody!

Rajd został napisany z myślą nie tylko o osobach jadących indywidualnie, ale także o rodzinach czy grupach przyjaciół, którzy realizując zadania rajdu, chcą miło spędzić ze sobą czas, odkrywając tajemnice Wisły, czyli najważniejszej miejskiej arterii, która jednocześnie łączy i dzieli dwie części miasta położone nad jej wodami.

Na 32-kilometrowej trasie rajdu czeka na Was 60 pytań, na które odpowiedzi możecie szukać przez prawie 3 miesiące. W zależności od swoich możliwości i chęci, trasę możecie podzielić na części bądź zrealizować ją w całości. Możecie zacząć na dowolnym kilometrze, ważne by ukończyć rajd do 31 sierpnia. Czas przejazdu zależy wyłącznie od Was – możecie to zrobić w ciągu trzech godzin albo w ciągu kilku dni. Ze względu jednak na długość przejazdu  i  specyfikę zagadek, trasę rajdu należy pokonywać tylko w ciągu dnia. Przed rozpoczęciem trasy zapoznajcie się z rozkładem jazdy promu łączącego Tarchomin i Łomianki, który znajduje się w odległości ok. 15 min. jazdy od punktu startowego.  Pozwoli to uniknąć niepotrzebnej straty czasu (jeżeli pokonujecie trasę w czerwcu to pamiętajcie, że promy pływają tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne; od 1 lipca pływają również w dni powszednie, szczegóły na stronie www.ztm.waw.pl).

Start: 15 czerwca 2017
Koniec: 31 sierpnia 2017

CO TRZEBA MIEĆ, ŻEBY WYSTARTOWAĆ?

W podróż zabierzcie ze sobą kartę rajdu, kartę pytań i odpowiedzi oraz długopis do zapisywania odpowiedzi.

Jeżeli w Waszym rowerowym osprzętowaniu znajdziecie mapnik, weźcie go, jazda z nim będzie wygodniejsza.

Niezależnie od okoliczności zawsze polecamy jazdę w kasku rowerowym.

JAK CZYTAĆ KARTĘ RAJDU?

Kartę rajdu czytamy od lewego dolnego rogu, do góry kolumnami, od lewej do prawej.

START:

Ulica Światowida – parking rowerowy przy pętli autobusowej Nowodwory między pętlą a ul. Hanki Ordonówny. Po odszukaniu parkingu, wyjeżdżamy z niego ścieżką rowerową w kierunku skrzyżowania ulic Hanki Ordonówny i Światowida; poruszamy się zgodnie ze wskazówkami zawartymi w karcie rajdu.

LEGENDA:

W czasie rajdu będziecie się poruszać po ścieżkach rowerowych, ciągach pieszo – rowerowych, jezdniach, które są częścią określonych ulic. Pod hasłem ulica rozumiemy tylko taką ulicę, która ma tabliczkę z nazwą. W naszych oznaczeniach nie uwzględnialiśmy uliczek bocznych, dojazdowych, osiedlowych oraz takich, które nie mają nazwy (czyli nie pojawia się tabliczka!). Jeżeli więc karta rajdu wskazuje Wam, że należy skręcić w prawo, to nie skręcacie w najbliższą uliczkę, która jest na przykład uliczką dojazdową do parkingu, tylko cały czas jedziecie prosto do momentu, aż napotkacie pierwszą możliwość, żeby skręcić w prawo w ulicę – czyli tę, która ma nazwę na tabliczce. Tylko takimi ulicami będziecie się poruszać.

Część trasy została poprowadzona niezależnie od infrastruktury ulicznej wzdłuż rzeki. Na tych etapach trasy trzymaj się głównego ciągu oznakowanego słupkami kilometrażowymi  i zmieniaj kierunek dopiero przy wskazanym na karcie słupku.

Dodatkowo na całej trasie funkcjonuje zadanie fotograficzne, polegające na odszukaniu miejsc ze zdjęć, które pobraliście ze strony rajdu. Miejsca te znajdują się na trasie, pomiędzy zadaniami. Cały czas należy więc uważnie się rozglądać. W karcie odpowiedzi zanotujcie, po którym zadaniu zauważyliście obiekty ze zdjęć, wpisując literę, jaką oznaczone było zdjęcie.

ODPOWIEDZI:

Warto je wysłać bez względu na to, czy udało Wam się znaleźć wszystkie odpowiedzi na zawarte w karcie pytania – możecie dzięki temu wygrać atrakcyjne nagrody. Oceniamy całość wysłanych odpowiedzi bez względu na kolejność ich przysłania. Czekamy na nie do 1 września (do północy), karty nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy rozdaniu nagród.

Odpowiedzi na pytania należy wysłać na adres: rajd@1944.pl 

PUNKTACJA:

Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 76 punktów. Ponadto można uzyskać maksymalnie 24 punkty (2 pkt. za odpowiednie umiejscowienie zdjęcia) za zadanie fotograficzne. Łącznie można zdobyć zatem 100 punktów.

Punktacja zostanie przyznana według następujących zasad:

1) punkty za poprawnie udzielone odpowiedzi na pytania (sposób punktacji znajduje się w karcie pytań);

2) punkty za zadanie fotograficzne (odpowiednie umiejscowienie zdjęcia na karcie odpowiedzi).

NAGRODY:

W ramach rajdu zostaną przyznane 3 nagrody główne dla uczestników, którzy otrzymali kolejno najwyższą liczbę punktów. Jeżeli startujecie grupowo, to ważne jest by wyłonić lidera, który prześle nam kartę i w imieniu grupy odbierze nagrodę. W przypadku, gdy tę samą liczbę punktów osiągnie więcej uczestników niż ilość przeznaczonych dla nich nagród - nagrody zostaną przyznane w drodze losowania wśród tych uczestników.

WYNIKI:

Ogłoszenie wyników Wiślanego Rajdu Rowerowego oraz rozdanie nagród nastąpi w siedzibie Organizatora 7 września 2017 roku. Szczegóły dotyczące ogłoszenia wyników, losowania i rozdania nagród po zakończeniu rajdu będą zamieszczane na stronie www.1944.pl.

***uczestników prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM >

POBIERZ MATERIAŁY I ROZPOCZNIJ RAJD!

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!

Zobacz także


wolność łączy

Premiera spotów „Szpital” i „Kamienica”

Od 22 czerwca 2017 r. każdy internauta może zobaczyć dwa spoty przygotowane z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy przy ich realizacji Warszawską Szkołę Filmową.

więcej
Wystawa

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Peenemünde

1 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”. To kolejny raz, gdy ekspozycja ta zagości w tak znamiennym dla historii II wojny światowej miejscu – tym razem jest to teren Zakładów Doświadczalnych Peenemünde, będących w latach 1936–1945 największym centrum zbrojeniowym w Europie.

więcej
zapowiedzi

Fotoplastikon Warszawski w czerwcu

W tym miesiącu zabierzemy Was w stereoskopową podróż do Hiszpanii z początku XX wieku, spędzimy leniwe niedzielę z muzyką świata, a także poznamy alternatywne techniki fotograficzne.

więcej
koncerty, wykłady, warsztaty

Pełny program wydarzeń Pokoju na lato

Już po raz trzeci otworzyliśmy Pokój na lato – letni pawilon rekreacyjno-kulturalny zlokalizowany tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Przez 14 tygodni będziecie mogli wziąć udział w koncertach, wykładach i warsztatach. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

więcej