Łącznik Jan Pursa "Wiktor" (1928-1944). Fot. ze zbiorów rodzinnych, do wykonania kopii udostępniła p. Elżbieta Wysocka, bratanica Powstańca. Skany wykonano w Muzeum Powstania Warszawskiego w grudniu 2023 r.
"Kochanemu Bratu w dowód pamięci" - dedykacja dla Jana Pursy ps. Wiktor, datowana na 13 [stycznia?] 1943 roku od starszego brata Adolfa (nazywanego w rodzinie Adolkiem). Fot. ze zbiorów rodzinnych, do wykonania kopii udostępniła p. Elżbieta Wysocka, córka Adolfa Pursy ps. Grajdołek, bratanica poległego Powstańca. Skany wykonano w Muzeum Powstania Warszawskiego w grudniu 2023 r.
Fotografia przedwojenna wykonana w Krakowie około 1936 roku - Maria i Władysław Pursowie z synami, Adolfem (Adolkiem) - na zdjęciu z lewej i młodszym Janem (z prawej, bliżej ojca). W tle Kaplica Zygmuntowska na Wawelu. Fot. ze zbiorów rodzinnych, do wykonania kopii udostępniła p. Elżbieta Wysocka, córka Powstańca. Skany wykonano w Muzeum Powstania Warszawskiego w grudniu 2023 r.
Fotografia przedwojenna wykonana około 19398 roku - Maria i Władysław Pursowie z synami, Janem (z lewej) i Adolkiem (z prawej). Fot. ze zbiorów rodzinnych, do wykonania kopii udostępniła p. Elżbieta Wysocka, córka Powstańca. Skany wykonano w Muzeum Powstania Warszawskiego w grudniu 2023 r.
Fotografia powojenna, prawdopodobnie 1945 rok, Cmentarz Bródnowski w Warszawie, miejsce pochowania Jana Pursy (1928-1944) i jego ojca Władysława (1894-1944), pierwsza mogiła z metalowym krzyżem. Przy grobie stoją: najbliżej krzyża matka Janka - Marianna Pursa (II-voto Borusiewicz) i brat Janka Adolf ps. Grajdołek (pierwszy od prawej). Fot. ze zbiorów rodzinnych, do wykonania kopii udostępniła p. Elżbieta Wysocka, córka Powstańca. Skany wykonano w Muzeum Powstania Warszawskiego w grudniu 2023 r.