Data urodzenia:
1914-01-08
Wykształcenie (w tym wojskowe):
Wychowanek Szkoły Podchorążych Sanitarnych w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu lekarza w maju 1939 r. zostaje mianowany podporucznikiem w korpusie oficerów służby zdrowia.
Udział w wojnie obronnej 1939 r.:
Brał udział w walkach pod Kutnem i nad Bzurą w ramach 14. Dywizji Piechoty Armii "Poznań". Trafia do niewoli niemieckiej, a następnie do obozu jeńców polskich w Sochaczewie. Z niewoli udaje mu się zbiec.
Praca w czasie okupacji:
Od lipca 1940 r. pracuje jako asystent oddziału chirurgicznego, początkowo szpitalu Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, a następnie Szpitala Przemienienia Pańskiego pod kierunkiem prof. Budkiewicza.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od stycznia 1941 roku.
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 3 Rejon
Oddział:
VI Obwód (Praga) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 3 Rejon - pluton sanitarny ul. Obrońców 23
Losy po Powstaniu:
Wstępuje do Wojska Polskiego, gdzie po sformowaniu szpitala wraz z I Armią WP przechodzi szlak bojowy w kierunku Berlina. Przeniesiony do II Armii WP bierze udział w walkach nad Nysą i na Łużycach.
Losy po wojnie:
Po zakończeniu działań wojennych przez krótki okres pełnił funkcję komendanta Szpitala Garnizonowego we Wrocławiu. Od 1946 w stopniu majora powołany zostaje na stanowisko ordynatora oddziału chirurgicznego szpitala Wojska Polskiego w Łodzi, gdzie pracuje do 1953 roku. W tym samym roku przeniesiony do rezerwy w stopniu podpułkownika. Obejmuje ordynaturę oddziału chirurgii urazowej przy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łodzi (do kwietnia 1957 r. ) W kolejnych latach kieruje przychodnią ortopedyczno-urazową przy ul. Leczniczej. W styczniu 1980 roku przechodzi na emeryturę.
Informacje dodatkowe:
Aresztowany w kwietniu 1940 roku na okres trzech miesięcy, przetrzymywany w więzieniu w Płońsku. Po zwolnieniu udaje się do Warszawy, gdzie podejmuje pracę w Szpitalu Przemienienia Pańskiego. Podczas Powstania warszawskiego pełni funkcję komendanta szpitala AK przy ul. Katowickiej na Saskiej Kępie, a po jego upadku Powstania na Pradze tworzy szpital dla ludności cywilnej przy ul. Saskiej. Za udział w kampanii wrześniowej odznaczony Krzyżem Walecznych, a także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznakami honorowymi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Honorową Odznaką m. Łodzi. Zmarł nagle w roku 1993 w wieku 79 lat.
Źródła:
Archiwum rodzinne.