Premiera książki "Łączniczki".

Dziewięć niezwykłych, wzruszających, często szokujących opowieści kobiet, które jako 14-15 letnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim. Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice renomowanych szkół...

Dziewięć niezwykłych, wzruszających, często szokujących opowieści kobiet, które jako 14-15 letnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.

Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice renomowanych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki lekarzy, profesorów, przedsiębiorców, właśnie wkraczały w młodość. To właśnie czas powstania je ukształtował i teraz, po ponad siedemdziesięciu latach, wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku.

Każda z kobiet opowiada o powstaniu ze swojej perspektywy, a wszystkie sylwetki układają się w pewną syntezę postaw oraz obraz patriotycznego środowiska walczącej młodzieży tego okresu.

O każdej z bohaterek dowiadujemy się z krótkich autorskich wprowadzeń do jej postaci jako reprezentatywnej dla środowiska. Wspomnienia z powstania i popowstaniowe losy dziewcząt zostały dodatkowo wzbogacone fotografiami z archiwów rodzinnych.

Wydawnictwo W.A.B. i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego". W spotkaniu wezmą udział wyjątkowi gości: Bohaterki książki. 13 sierpnia, czwartek, godz. 18.00. Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny.


Wiktor Krajewski – pracował jako redaktor w TVN News & Services Agency oraz wydawnictwie Direct Publishing Group. Publikował m.in. w „K Mag”, „Gali”, „Kobiecie i Życiu”, „Party”. Współpracuje z portalem Onet.pl.

Maria Fredro-Boniecka – tłumaczka, dziennikarka i redaktorka. Pracowała m.in. w miesięcznikach „Zwierciadło”, „Sens”, „Voyage” oraz w dwutygodniku „Party”. Od 2015 jest sekretarzem redakcji miesięcznika „Esquire”.

Zobacz także

Nasz newsletter