"Czytamy dzieciom" w najbliższą sobotę

1 czerwca 2005 roku Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęło projekt „Czytamy dzieciom”. Co drugą sobotę miesiąca wybitni polscy aktorzy w Sali Małego Powstańca Muzeum Powstania Warszawskiego czytają dzieciom z domów dziecka i ...

.
1 czerwca 2005 roku Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęło projekt „Czytamy dzieciom”. Co drugą sobotę miesiąca wybitni polscy aktorzy w Sali Małego Powstańca Muzeum Powstania Warszawskiego czytają dzieciom z domów dziecka i wszystkim chętnym fragmenty przedwojennych książek dla dzieci – tych znanych i popularnych po dziś dzień i tych niesłusznie zapomnianych lub zakazanych w okresie PRL-u. Próbujemy przedstawić i przybliżyć najmłodszym książki, na których wychowało się pokolenie ludzi walczących w Powstaniu. Po lekturze nasi instruktorzy prowadzą zajęcia plastyczne związane z przedstawionym tekstem.
Dotychczas Wojciech Malajkat czytał dzieciom z Przedszkola nr 1 w Pruszkowie „Koziołka Matołka”, zaś Alina Janowska fragmenty „Dzieci pana majstra” Zofii Rogoszównej.
Projekt jest kontynuowany od września 2005. 24 września o godz. 15:00 – Katarzyna Łaniewska czytała niektóre bajki z wydanego podczas wojny zbioru „Baśnie polskie” autorstwa wybitnych pisarzy XIX-wiecznych. 8 października Ewa Złotowska przedstawiła dzieciom fragmenty „Przygód Krasnala Hałabały” Lucyny Krzemienieckiej.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i dzieci do Muzeum Powstania Warszawskiego na sobotnie, popołudniowe spotkania z przedwojenną literaturą dziecięca w znakomitych interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

Najbliższe okazje do spotkań to:
- 22 października o godz. 12.00 p. Maria Gładkowska przeczyta fragmenty książki Jana Grabowskiego pt. „Puc, Bursztyn i goście”
- 5 listopada p. Joanna Jeżewska – fragmenty „Bajek i powiastek” Stanisława Jachowicza
- 19 listopada p. Marta Lipińska „W Wojtusiowej izbie” Janiny Porazińskiej

Zobacz także

Nasz newsletter