Zostań w domu z Bradlem!

Tom 1 Online

Jeżeli szukacie pomysłu na to, co można robić podczas kwarantanny, mamy dla was propozycję! Zabierzemy was do mrocznej siedziby tajnych organizacji, gdzie nie zabraknie wciągających intryg, dynamicznej akcji i niebezpiecznych rozgrywek. Czekają też na was niezwykli bohaterowie gotowi ryzykować życie dla swojej ojczyzny.

Wydawcy serii „Bradl”: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wydawnictwo Egmont zapraszają do zapoznania się z komiksem, który powstał na kanwie losów jednego z uczestników Powstania Warszawskiego – Kazimierza Leskiego. Autorami serii są: Tobiasz Piątkowski (scenariusz) i Marek Oleksicki (rysunki). Akcja pierwszego tomu cyklu komiksowego rozgrywa się w Warszawie – mieście sterroryzowanym przez okupanta, a jednocześnie tętniącym ukrytym życiem. Znajdziecie tu wiele barwnych postaci, które wciągną was w świat zagadek i tajemnic, pełen niebezpieczeństw i wrogów.

Od dziś przez około trzy tygodnie (tj. do 27.04) udostępniamy wam bezpłatnie tom 1 komiksu „Bradl” online!

klikniij w okładkę aby przeczytać

Jeśli będziecie ciekawi dalszych przygód nieustraszonego szpiega Kazimierza Leskiego „Bradla” koniecznie sięgnijcie po następne tomy! Znajdziecie je tutaj:

https://sklep.1944.pl/

https://egmont.pl/

A teraz #zostańwdomu i czytaj komiks, dzięki któremu poznasz fascynującą historię polskich bohaterów II wojny światowej!

O autorach:

Tobiasz Piątkowski (ur. 1979) – scenarzysta, absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Współautor m.in. serii „Status 7”, „48 stron”, „Rezydent”, „Koszmary zebrane”, „Pierwsza brygada”, „Nowe przygody Stasia i Nel”, „Bradl”, a także komiksów i magazynów dziecięcych. Pracuje jako conceptual designer.

Marek Oleksicki (ur. 1979) – absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Pracuje w branży reklamowej, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce ukazało się sześć albumów z jego rysunkami – „Odmieniec: Trzy”, „Ursynowska Specgrupa od Rozwałki: Metametal” i cztery tomy serii „Bradl” (piąty w przygotowaniu). Jego prace można znaleźć też w antologii o Powstaniu Warszawskim – „Powstanie ’44”. Tworzy głównie dla zagranicznych wydawnictw, a jego najbardziej znane komiksy to „Frankenstein’s Womb” (scen. Warren Ellis), „28 Days Later” (scen. Michael Alan Nelson) oraz „The Darkness: Close Your Eyes” i seria „Zero” (oba: scen. Ales Kot).

 

Zobacz także

Nasz newsletter