dla rodzin

Gra miejska „Żoliborskim szlakiem”

Jak wygląda Szklany Dom? Które kamienice kryją pod sobą przeciwlotnicze schrony? Gdzie mieściła się kwatera słynnego 227. plutonu szczurów kanałowych? Kim lub czym była „Jawnutka”? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w grze miejskiej „Żoliborskim szlakiem” organizowanej z okazji Nocy Muzeów.

Gracze odwiedzą miejsca, które w 1944 roku były najważniejszymi punktami dzielnicy i poznają historie jej mieszkańców. Będzie to też okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i przeżycia rodzinnej przygody.

Uczestnicy gry spotkają łączników niosących wiadomości kanałami, redaktorów dziecięcej prasy i cywilów organizujących komitet pomocy żołnierzom. Dowiedzą się, jak nazywał się znany na całym Żoliborzu kapelan powstańczy i kto kryje się za pseudonimem „Żywiciel”. Sprawdzą jak działają telefony polowe i co jest potrzebne do budowy radiostacji, a także odwiedzą powstańczy szpital i wezmą udział w produkcji leków dla rannych. Na zakończenie gry będą mogli poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego – Janinę Rożecką „Dorę”.

MIEJSCE: Dzielnica Żoliborz (dokładne miejsce startu zostanie podane po rejestracji)
CZAS: sobota 20 maja 2017, godz. 15.00-18.30
UCZESTNICY: rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat
REJESTRACJA: od 12 maja do wyczerpania miejsc: LINK >

WSPÓŁPRACA: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego, Szklany Dom, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Żoliborz Centralny”, Tęcza od Kuchni.

Zobacz także


Zapraszamy na Noc Muzeów

W sobotę 20 maja w Warszawie odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Co przygotowaliśmy? Koncert na otwarcie Pokoju na lato, rodzinną grę miejską oraz darmowe zwiedzanie muzeum.

więcej
29 maja

Na pierwszej linii. Aleppo

Na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii” zaprosiliśmy aż dwóch gości specjalnych. Pierwszym z nich będzie Darek Malejonek – lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Towarzyszyć mu będzie pracownik salezjańskiego studia filmowego, operator i kierownik produkcji, Michał Król, który realizował swoje materiały m.in. w Egipcie, Libanie, Iraku, Pakistanie, Turcji, Ghanie, Indiach oraz Birmie.

więcej
nowe technologie

Powstańcze hełmy z drukarki 3D

Druk 3D i Powstanie Warszawskie? Takie połączenie na pierwszy rzut oka wydaje się abstrakcyjne. Jednak nie dla dwóch studentek Politechniki Warszawskiej, które postanowiły wydrukować powstańcze hełmy. Efekt końcowy był imponujący!

więcej
3 maja

Drukujemy konstytucję

Zapraszamy na otwarte warsztaty z okazji Święta Konstytucji 3 maja, podczas których dzieci od 5 roku życia będą mogły samodzielnie wydrukować ozdobną stronę tytułową pierwodruku z 1791 roku oraz poznać historię jej uchwalenia.

więcej