dla rodzin

Gra miejska „Żoliborskim szlakiem”

Jak wygląda Szklany Dom? Które kamienice kryją pod sobą przeciwlotnicze schrony? Gdzie mieściła się kwatera słynnego 227. plutonu szczurów kanałowych? Kim lub czym była „Jawnutka”? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w grze miejskiej „Żoliborskim szlakiem” organizowanej z okazji Nocy Muzeów.

Gracze odwiedzą miejsca, które w 1944 roku były najważniejszymi punktami dzielnicy i poznają historie jej mieszkańców. Będzie to też okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i przeżycia rodzinnej przygody.

Uczestnicy gry spotkają łączników niosących wiadomości kanałami, redaktorów dziecięcej prasy i cywilów organizujących komitet pomocy żołnierzom. Dowiedzą się, jak nazywał się znany na całym Żoliborzu kapelan powstańczy i kto kryje się za pseudonimem „Żywiciel”. Sprawdzą jak działają telefony polowe i co jest potrzebne do budowy radiostacji, a także odwiedzą powstańczy szpital i wezmą udział w produkcji leków dla rannych. Na zakończenie gry będą mogli poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego – Janinę Rożecką „Dorę”.

MIEJSCE: Dzielnica Żoliborz (dokładne miejsce startu zostanie podane po rejestracji)
CZAS: sobota 20 maja 2017, godz. 15.00-18.30
UCZESTNICY: rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat
REJESTRACJA: od 12 maja do wyczerpania miejsc: LINK >

WSPÓŁPRACA: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego, Szklany Dom, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Żoliborz Centralny”, Tęcza od Kuchni.

Zobacz także


zgłoś się!

Przyłącz się do akcji w rocznicę Godziny „W”

Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje Wolontariuszy do akcji społecznej w rocznicę Godziny „W” – 1 sierpnia, godz. 17.00.

więcej
pamiątki

Opaska „Leśnika” naszym nowym eksponatem!

Zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego wzbogaciły się o niezwykle cenną pamiątkę: powstańczą opaskę płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”.

więcej
wyniki konkursu

Poznaliśmy zwycięzców konkursu #63PL

Znamy już wyniki konkursu #63pl - imprezy skierowanej do młodych ludzi w wieku 15-20 lat, którzy odpowiedzieli na pytanie: Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Konkurs odbył się w ramach dziesiątej edycji festiwalu Netia Off Camera. Przyznano też nagrodę specjalną Onetu w kategorii: Moment z historii Polski, z którego jestem dumny.

więcej
3 maja

Drukujemy konstytucję

Zapraszamy na otwarte warsztaty z okazji Święta Konstytucji 3 maja, podczas których dzieci od 5 roku życia będą mogły samodzielnie wydrukować ozdobną stronę tytułową pierwodruku z 1791 roku oraz poznać historię jej uchwalenia.

więcej