Gra miejska „Żoliborskim szlakiem”

dla rodzin

Jak wygląda Szklany Dom? Które kamienice kryją pod sobą przeciwlotnicze schrony? Gdzie mieściła się kwatera słynnego 227. plutonu szczurów kanałowych? Kim lub czym była „Jawnutka”? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w grze miejskiej „Żoliborskim szlakiem” organizowanej z okazji Nocy Muzeów.

Gracze odwiedzą miejsca, które w 1944 roku były najważniejszymi punktami dzielnicy i poznają historie jej mieszkańców. Będzie to też okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i przeżycia rodzinnej przygody.

Uczestnicy gry spotkają łączników niosących wiadomości kanałami, redaktorów dziecięcej prasy i cywilów organizujących komitet pomocy żołnierzom. Dowiedzą się, jak nazywał się znany na całym Żoliborzu kapelan powstańczy i kto kryje się za pseudonimem „Żywiciel”. Sprawdzą jak działają telefony polowe i co jest potrzebne do budowy radiostacji, a także odwiedzą powstańczy szpital i wezmą udział w produkcji leków dla rannych. Na zakończenie gry będą mogli poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego – Janinę Rożecką „Dorę”.

MIEJSCE: Dzielnica Żoliborz (dokładne miejsce startu zostanie podane po rejestracji)
CZAS: sobota 20 maja 2017, godz. 15.00-18.30
UCZESTNICY: rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat
REJESTRACJA: od 12 maja do wyczerpania miejsc: LINK >

WSPÓŁPRACA: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego, Szklany Dom, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Żoliborz Centralny”, Tęcza od Kuchni.

Zobacz także

Nasz newsletter