dla rodzin

Gra miejska „Żoliborskim szlakiem”

Jak wygląda Szklany Dom? Które kamienice kryją pod sobą przeciwlotnicze schrony? Gdzie mieściła się kwatera słynnego 227. plutonu szczurów kanałowych? Kim lub czym była „Jawnutka”? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w grze miejskiej „Żoliborskim szlakiem” organizowanej z okazji Nocy Muzeów.

Gracze odwiedzą miejsca, które w 1944 roku były najważniejszymi punktami dzielnicy i poznają historie jej mieszkańców. Będzie to też okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i przeżycia rodzinnej przygody.

Uczestnicy gry spotkają łączników niosących wiadomości kanałami, redaktorów dziecięcej prasy i cywilów organizujących komitet pomocy żołnierzom. Dowiedzą się, jak nazywał się znany na całym Żoliborzu kapelan powstańczy i kto kryje się za pseudonimem „Żywiciel”. Sprawdzą jak działają telefony polowe i co jest potrzebne do budowy radiostacji, a także odwiedzą powstańczy szpital i wezmą udział w produkcji leków dla rannych. Na zakończenie gry będą mogli poznać uczestniczkę Powstania Warszawskiego – Janinę Rożecką „Dorę”.

MIEJSCE: Dzielnica Żoliborz (dokładne miejsce startu zostanie podane po rejestracji)
CZAS: sobota 20 maja 2017, godz. 15.00-18.30
UCZESTNICY: rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat
REJESTRACJA: od 12 maja do wyczerpania miejsc: LINK >

WSPÓŁPRACA: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego, Szklany Dom, Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Żoliborz Centralny”, Tęcza od Kuchni.

Zobacz także


Zapraszamy na Noc Muzeów

W sobotę 20 maja w Warszawie odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Co przygotowaliśmy? Koncert na otwarcie Pokoju na lato, rodzinną grę miejską oraz darmowe zwiedzanie muzeum.

więcej
zapowiedzi

Czerwiec w Muzeum Powstania Warszawskiego

Zajęcia dla dzieci, cykl Naturalnie, że Warszawa, plenerowa wystawa i inne. Sprawdź, co przygotowaliśmy na czerwiec!

więcej
6 maja

Turniej gier planszowych w maju

Czy to prawda, że gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia? Czy ciekawa gra potrafi nauczyć strategii i wspólnego działania? Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego turnieju gier planszowych.

więcej
w Heidelbergu

Konferencja naukowa o Powstaniu Warszawskim

„Powstanie Warszawskie 1944. Stan badań i recepcja w sferze publicznej Polsce i Niemczech” - to temat dwudniowej konferencji naukowej, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego w dniach 9-10 maja w Heidelbergu. Wśród prelegentów znaleźli się historycy i badacze zajmujący się problematyką historii polsko-niemieckiej i recepcją Powstania Warszawskiego w Niemczech.

więcej