Spektakl „Komedianci. Rzecz o bojkocie” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego

spektakl odwołany

Przyjęty z entuzjazmem podczas ubiegłorocznego Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje spektakl wraca na afisz. Tym razem podziemny kabaret, zainspirowany teatrem okresu stanu wojennego, zostanie zaprezentowany w Bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego.
Twórcy – za pomocą formuły teatrzyku domowego, kameralnego montażu słowno-muzycznego – chcą zaprosić widzów do wspólnego obśmiania piętrzących się absurdów i horrorów, a także, poprzez zabawę, do poszukiwania wentyli, wyjść ewakuacyjnych i bezpiecznych miejsc w pogrążonej w kryzysie rzeczywistości wojennostanowej. Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem była książka „Komedianci. Rzecz o bojkocie” oraz lata 80., czas kryzysu, mroku i chłodu, propagandy sukcesu i rosnącej cenzury, na które środowisko teatralne odpowiedziało bojkotem reżimowej telewizji publicznej.

 

Zrealizowana w ciekawej formule nielegalnego domowego spektaklu z czasów stanu wojennego opowieść o amatorskim teatrzyku, który próbuje się włączyć w bojkot publicznej telewizji, ale ma za dużo wewnętrznych problemów. W dawną formę inteligentnie wpisana jest współczesna historia, o nieradzeniu sobie z emocjami i problemach środowiska aktorskiego, znakomicie zagrana przez czteroosobową obsadę: od stylowych żartów bezbłędnie przechodzi ona do scen wzruszających i pełnych napięcia.

(Przemek Gulda)

 

 

20 lutego 2023 r., godz. 18.00 i 20.00
Biblioteka Muzeum Powstania Warszawskiego
Bilety w cenie 35 zł do nabycia na: eventim.pl

Z przykrością informujemy o odwołaniu spektaklu!

Scenariusz: Hubert Sulima
Reżyseria: Jędrzej Piaskowski
Scenografia: Ania Maria Karczmarska, Mikołaj Małek
Kostiumy: Rafał Domagała
Występują: Małgorzata Biela, Mateusz Bernacik, Dagna Dywicka i Daniel Namiotko

 

Zobacz także

Nasz newsletter