Udostępniając materiały, pamiętaj o kilku zasadach:
Nie ingeruj w materiały źródłowe!
Zamieść podpis skąd pochodzą udostępniane materiały: „Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego”
W odniesieniu do fotografii, które chciałbyś wykorzystać w jakikolwiek publiczny sposób, złóż zamówienie w Fototece lub skontaktuj się z Muzeum: kontakt@1944.pl
Prześledź Powstanie dzień po dniu! Na ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego można znaleźć ponad 60 kartek z kalendarza opisujące dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego. Kalendarium rozpoczyna się 27 lipca 1944, a kończy się 5 października 1944, w dniu wyjścia z Warszawy ostatnich pułków żołnierzy Armii Krajowej.
Archiwum Historii Mówionej to około 4000 rozmów z uczestnikami wydarzeń 1944 roku. Relacje bohaterów i świadków Powstania Warszawskiego, w tym mieszkających poza granicami kraju, gromadzimy od początku istnienia Muzeum.
W tym miejscu tworzymy kompletną bazę informacji na temat mogił wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego – żołnierzy i członków służb - zmarłych od 1944 r. do dziś. Stale aktualizowany wykaz po raz pierwszy obejmie nekropolie warszawskie, ogólnopolskie i zagraniczne. Pomóż nam uzupełnić bazę!
Muzeum Powstania Warszawskiego pozyskało blisko 2000 zdjęć lotniczych Warszawy wykonanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Fotografie te w większości były dotąd niepublikowane.