Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Poznajcie kolejne wydarzenie w ramach obchodów 81. rocznicy Powstania Warszawskiego.
4 lipca 2025 roku otwarto wystawę „Powstanie Warszawskie 1944. Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Można ją zobaczyć w Haus am Dom we Frankfurcie nad Menem.
Zbliża się 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – wydarzenia, które na zawsze wpisało się w historię Polski i pamięć jej mieszkańców. Z tej okazji Muzeum Powstania Warszawskiego po raz siódmy zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym im. Eugeniusza Lokajskiego – „Pamięć «W» kadrze”. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą wyrazić swój szacunek, emocje i refleksje poprzez zdjęcia – niezależnie od wieku, sprzętu czy doświadczenia fotograficznego.
Koncert, spektakl teatralny, gra miejska, wystawy, uroczystości oficjalne – wszystko po to, by oddać cześć Powstańcom Warszawskim. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń przygotowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 81. rocznicy Powstania Warszawskiego.
81. rocznicę Powstania Warszawskiego upamiętni spektakl „Co dla Pani/Pana znaczy być szczęśliwą/ym?” w reżyserii Katarzyny Szyngiery.
Już 9 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się warsztaty będące przygotowanie do obchodowego konkursu „Pamięć «W» kadrze” . Poprowadzi je Wojciech Grzędziński, fotograf z licznymi nagrodami i wyróżnieniami zdobytymi za swoją pracę.
Na 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego powstał projekt muzyczny PIETRUCHA | MIUOSH | PIETRUCHA. Efektem współpracy będzie płyta oraz koncert wyjątkowych artystów, którzy w ten sposób upamiętnią bohaterów wydarzeń z 1944 roku. Kuratorką projektu została wokalistka, autorka piosenek i aktorka – Julia Pietrucha, która we współpracy ze scenarzystką i poetką Natalią Pietruchą oraz producentem i raperem Miuoshem nagrała album „SIERPNIOWE”
Weź udział w akcji społecznej „Wolność łączy” i wspólnie z nami oddaj hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.
Projekt „Źródła niemieckie do Powstania Warszawskiego” jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem naukowym w historii badań nad Powstaniem Warszawskim. I to właśnie on zdobył wyróżnienie w kategorii „Projekty naukowo-badawcze” w konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2024, najbardziej prestiżowym w polskim muzealnictwie.
Czy chciałbyś mile spędzić czas, przećwiczyć umiejętność logicznego myślenia i koncentracji na wyznaczonych celach? Zapraszamy na spotkanie z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia. Czerwcowa placówka dobrych gier odbędzie się 21 czerwca 2025, o godz. 11.00
Zapraszamy szkoły podstawowe organizujące „Lato w mieście” na zajęcia edukacyjne do Muzeum Powstania Warszawskiego.
To kolejne spotkanie z cyklu „Era sprzed komputera” poświęconego rodzinnym historiom dziadków, gdy nie było jeszcze komputerów. Podczas majowej odsłony tematem będzie „Sport w PRL, czyli życie między pociągiem a konserwą”. Zapraszamy 31 maja o godzinie 11.00 do Sali Małego Powstańca.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się