zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w inicjatywie, która sprawi, że pamięć o Powstańcach Warszawskich stanie się prawdziwie żywa.
Latem 1873 r., w związku z remontem, wieża zegarowa Zamku Królewskiego była w całości otoczona rusztowaniami, które wieńczył podest znajdujący się powyżej jej hełmu. Z tego podestu 26 sierpnia 1873 r. Konrad Brandel, wybitny polski fotograf i wynalazca, wykonał unikalną serię 10 fotografii, tworząc z nich 360-stopniową panoramę Warszawy.
Ponad 300 niekadrowanych fotografii z Powstania Warszawskiego, 133 rozpoznanych z imienia i nazwiska uczestników walk, nowe fakty: dokładne daty i rozpoznane miejsca, budynki, adresy – to wszystko znajdziecie w najnowszej publikacji Muzeum Powstania Warszawskiego: albumie ze zdjęciami Eugeniusza Lokajskiego „Broka”.
Kim dzisiaj jest bohater? Czy bohaterstwem można wykazać się wyłącznie w czasach wojny? Jeśli nie, to jak zostać bohaterem w czasie pokoju i jakimi wartościami należy się wówczas kierować?
Jeśli nurtuje cię pytanie, co kryją przepastne archiwa muzealne, jeżeli chcesz zapoznać się bliżej z powstańczą bronią albo zaszyfrować tajną wiadomość Podziemia – ta propozycja jest dla ciebie!
15 lutego 2021 r. pułkownik Kazimierz Klimczak „Szron” będzie świętował 107. urodziny. Zachęcamy do nagrywania filmów z życzeniami. Wszystkie przekażemy Pułkownikowi w ramach urodzinowego prezentu.
8 lutego 2021 r. Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Zwiedzający będą mogli skorzystać ze ścieżki audio, która pozwoli na bezpieczne zapoznanie się z muzealną ekspozycją. Dodatkowo w lutym zwiedzanie wystawy z przewodnikiem będzie bezpłatne – goście zapłacą jedynie za bilet wstępu do Muzeum.
Henryk Jerzy Chmielewski, szerzej znany jako Papcio Chmiel, odszedł 22 stycznia 2021 r. Był rysownikiem, twórcą kultowej serii "Tytus, Romek i A'Tomek", ale również żołnierzem Wojska Polskiego i Powstańcem Warszawskim z 7. pułku piechoty "Garłuch". Jego powstańczy pseudonim: Jupiter.
Zapraszamy na zimową, domową wersję naszej zabawy „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!” Tematem tegorocznej XI edycji gry jest „Warszawa wczoraj i dziś”, dlatego mamy dla Was zagadki związane z przeszłością miejsc, które być może są Wam dzisiaj doskonale znane.
Za nami wyjątkowy rok, podczas którego z jednej strony muzeum było nieczynne przez kilka miesięcy, a z drugiej udało nam się zrealizować mnóstwo ciekawych inicjatyw. Zobaczcie, jaki dla Muzeum Powstania Warszawskiego był rok 2020!
Zrobiliście to! Po raz kolejny zaśpiewaliście #JednymGłosem dla naszych ukochanych bohaterów – Powstańców Warszawskich. Przysłaliście nam ponad 100 nagrań, w których śpiewacie „Przybieżeli do Betlejem”. My zmontowaliśmy z tego jeden materiał i zaprosiliśmy do udziału Powstańców Warszawskich. Oglądajcie, szukajcie siebie i podawajcie dalej!
W Muzeum Powstania Warszawskiego zakończył się kolejny etap modernizacji ekspozycji stałej. Dzięki tegorocznemu dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie Działań Muzealnych” wymieniono 122 m kw. wydruków ekspozycyjnych na nowe, ponadto pojawiło się 7 nowych gablot, a kolejnych 15 zostało poddane znaczącym naprawom.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się