zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
W trakcie zajęć poznacie świąteczne zwyczaje i nauczycie się filcowania na sucho. Pisanki, które wykonacie własnoręcznie, będą wyjątkową ozdobą wielkanocnego stołu. Zapraszamy!
Zapraszamy serdecznie nauczycieli historii, WOS i wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie online, przygotowujące do nauczania nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość” w liceach ogólnokształcących.
Z okazji zbliżającej się 80. rocznicy Akcji pod Arsenałem zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 10-12 lat na okolicznościowe Rodzinne spotkania z historią.
Interesujesz się fotografią uliczną i portretem? Chcesz bardziej świadomie robić zdjęcia? Zapraszamy na wiosenną edycję cyklu poświęconego fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej.
Konkurs filmowy #63sekundy to szansa dla wszystkich w wieku 15-22 lata, którzy w twórczy sposób chcą opowiedzieć o sobie. Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz ósmy pyta młodych ludzi o to, co dla nich ważne. W tym roku hasło konkursowe brzmi: „Moja przyszłość”. Czekamy na 63-sekundowe filmy, wykonane w dowolnej technice audiowizualnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 kwietnia włącznie.
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W ich trakcie postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w XI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. To odznaczenie dla osób, które swoją postawą udowadniają, że można żyć lepiej, że można być lepszym człowiekiem.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7. roku życia na spotkanie z grami planszowymi. Jego patronem jest prof. Karol Borsuk, który w czasie niemieckiej okupacji stworzył popularną grę „Hodowla zwierzątek”.
Wybitny specjalista w dziedzinie sowietologii, studiów rosyjskich oraz zagadnień dotyczących Europy Środkowo-Wschodniej. Odegrał kluczową rolę w przyjęciu do NATO nowych członków, między innymi Polski, co przyczyniło się do stabilizacji tego regionu Europy i wyjścia z szarej strefy bezpieczeństwa państw, które odrzuciły komunistyczne jarzmo. Dzięki jego działalności możliwe stało się zniesienie zimnowojennych podziałów i umocniła się wspólnota transatlantycka. Podczas wykonywania tych zadań blisko współpracował z patronem Medalu, Janem Nowakiem-Jeziorańskim.
Medal Kuriera z Warszawy jest wyróżnieniem przyznawanym w uznaniu za wybitne zasługi dla umacniania więzi Polski z Zachodem, utrzymywania dobrych stosunków euroatlantyckich, jak również upowszechniania idei i postaw bliskich Powstańcom Warszawskim: dążenia do wolności i niepodległości oraz budowania wspólnoty i demokracji.
Przyjęty z entuzjazmem podczas ubiegłorocznego Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje spektakl wraca na afisz. Tym razem podziemny kabaret, zainspirowany teatrem okresu stanu wojennego, zostanie zaprezentowany w Bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się