#JednymGłosem

76. rocznica

Obchody rocznic Powstania Warszawskiego zawsze były dla nas przede wszystkim spotkaniem z Powstańcami – uczestnikami i świadkami historii, z ich męstwem, mądrością, życzliwością, siłą i pogodą ducha. W tym roku bohaterów wydarzeń sierpnia i września 1944 roku nie możemy uhonorować tak jak zwykle. To wyzwanie, któremu czoła stawimy wspólnie i śpiewająco.

Nie wiemy czy spotkamy się na placu Piłsudskiego, gdzie co roku śpiewaliśmy razem „(nie)zakazane piosenki”. Zdrowie i bezpieczeństwo są teraz najważniejsze. Ta wyjątkowa sytuacja nie przeszkodzi nam jednak w tym, by w rocznicę Powstania Warszawskiego pokazać, że ciągle istnieje niezwykły chór tysięcy głosów z całego świata – ten chór to Wy.

Zapraszamy Was do akcji #JednymGłosem, czyli do stworzenia wirtualnego chóru i nagrania teledysku do utworu „Pałacyk Michla”.

Czerpmy z lekcji, którą dali nam Powstańcy – że łatwiej żyć, przetrwać, gdy jest się razem. Że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje.

Teledysk nagracie samodzielnie w domu. My przy wsparciu zaproszonych artystów zmontujemy obraz i dźwięk, nałożymy na siebie Wasze głosy – po to, by z Waszych indywidualnych nagrań powstał chór.

Wystarczą Internet, telefon, słuchawki i uważne przeczytanie poniższej instrukcji postępowania ;)

To jak? Zaśpiewacie z nami?

Instrukcja postępowania

Twoje zadanie to nagranie wideo lub audio Twojego wykonania utworu „Pałacyk Michla”. Zapis utrwalony przez Ciebie zmontujemy z innymi zgłoszonymi nagraniami tak, by powstał teledysk z wirtualnym chórem tysięcy głosów.

 

NAGRANIE KROK PO KROKU

 

  • NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA
  1. Pobierz podkład muzyczny > lub odsłuchaj na YouTube'ie >
  2. Potrzebujesz tekstu piosenki? Oczywiście możesz go pobrać >
  3. Nagraj się, jak śpiewasz do podkładu. Uwaga! Na nagraniu ma być tylko twój głos, nie podkład muzyczny – podkład ma jedynie pomóc Ci w utrzymaniu tempa, dlatego podczas nagrania odtwórz go sobie na słuchawkach. My nie możemy go słyszeć.
  4. Możesz nagrywać dowolnym urządzeniem – telefonem, kamerą, aparatem.
  5. Filmik zapisz w formacie mp4.
  6. Jeśli chcesz, możesz nam wysłać nagranie jedynie swojego głosu, bez obrazu.
  7. Nadaj plikowi nazwę taką jak Twój adres e-mailowy.
  8. Pobierz >, wydrukuj i podpisz oświadczenie zgody na wykorzystanie wizerunku, następnie zrób zdjęcie lub skan tego dokumentu z Twoim podpisem.
  9. Plik ze swoim nagraniem oraz zdjęcie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku odeślij na adres jednymglosem@1944.pl
  10. Na zgłoszenia czekamy do 28 czerwca do godziny 23:59.

 

  • DŹWIĘK
  1. Pamiętaj, że musisz śpiewać w słuchawkach – dźwięk podkładu nie może być słyszalny w przesłanym do nas nagraniu. To tylko pomoc dla Ciebie.
  2. Zanim zaczniesz się nagrywać, przećwicz piosenkę kilka razy i sprawdź, czy Twój głos jest słyszalny.
  3. Nagraj swój głos, korzystając z odliczania, które się pojawia na początku podkładu muzycznego. Słuchając odliczania: „1, 2, 3, 4”, na „cztery” klaśnij – tak, żeby było to widoczne na nagraniu. Pomoże nam to w synchronizacji Twojego nagrania z innymi i w montażu teledysku.
  4. Jeśli chcesz śpiewać razem z rodziną lub przyjaciółmi, pamiętaj, że każdy z członków grupy musi mieć swoje słuchawki, przez które będzie słuchał podkładu.

 

  • OBRAZ
  1. Przed nagraniem przetrzyj obiektyw, żeby obraz był dobrej jakości i nie był rozmyty. Sprawdź, czy jesteś zadowolony/a z obrazu.
  2. Film możesz nagrać w pionie lub poziomie – jak Ci wygodniej.
  3. Nagrywając, pamiętaj o tym, żeby Twoja postać była dobrze oświetlona. Najlepsze jest światło naturalne – słoneczne.

 

  • WAŻNE!
  1. Nie montuj filmu, my się tym zajmiemy.
  2. Nie nakładaj filtrów czy masek, Twój film zostanie poddany profesjonalnej obróbce i zadbamy o to, żeby wszystko dobrze wyglądało.
  3. Pamiętaj o odesłaniu wraz z nagraniem podpisanego i zeskanowanego oświadczenia zgody na wykorzystanie wizerunku oraz – w przypadku, gdy jesteś niepełnoletni/a – oświadczenia przedstawiciela ustawowego. Bez tego Twoja praca pójdzie na marne – nie będziemy mogli wykorzystać nagrania.
  4. Pamiętaj o nagrywaniu w słuchawkach, żeby podkład muzyczny był słyszalny tylko dla Ciebie, a nie dla nas.

 

Śpiewajcie, nagrywajcie, czekamy!

 

REGULAMIN >

ZGODA NA KORZYSTANIE Z NADESŁANEJ PRACY I WIZERUNKU UCZESTNIKA >

OŚWIADCZENIE PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ >

INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH >

Zobacz także

Nasz newsletter