Dla jednych miejsce spotkań, dla innych okno na świat, dla jeszcze innych niemy świadek historii stolicy i oryginalne miejsce z klimatem przedwojennej Warszawy. Fotoplastikon Warszawski w Al. Jerozolimskich 51 jest unikatowy.
Od 17 maja zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego na nową wystawę czasową - „Kraj światłych rządów. Japonia na fotografiach z przełomu XIX i XX wieku”.
Już od najbliższej soboty, 30 kwietnia br., Fotoplastikon Warszawski ponownie będzie dostępny dla zwiedzających. Na powitanie premierowa wystawa stereoskopowych zdjęć pokazujących Warszawę jesienią 1927 r.: reprezentacyjne rejony Śródmieścia, rzadziej odwiedzane przez turystów Solec i Praga, a także ujęcia z popularnego wówczas wśród warszawiaków letniska – Wołomina.
Przez najbliższe dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–16.00, w Fotoplastikonie Warszawskim w Al. Jerozolimskich 51 będą się odbywały zajęcia dla dzieci z Ukrainy.
W czasach sufrażystek i rodzących się ruchów feministycznych żyły również kobiety, o których nie mówi się tak wiele – bohaterki dnia codziennego, nasze prababki i babki.
Jeśli w waszej rodzinie jest lub była kobieta, o której chcielibyście nam opowiedzieć, koniecznie przyślijcie nam jej zdjęcie – stanie się częścią wyjątkowej wystawy fotograficznej, którą zorganizujemy w marcu na Dzień Kobiet.
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Fotoplastikon Warszawski.
Już od 18 grudnia niezwykła gratka dla miłośników przedwojennej Warszawy. Najpiękniejsze ujęcia stolicy ze zbiorów Fotoplastikonu Warszawskiego ukazane na jednej wystawie.
Na niedzielę 15 grudnia przypada Dzień Herbaty, a zatem zapraszamy na spotkanie z tym niezwykłym naparem.
Zapraszamy na sentymentalną podróż po stolicy lat 50. i 60. XX wieku. 48 unikatowych fotografii wykonanych przez Zbyszka Siemaszkę – fotoreportera tygodnika „Stolica” – pokazuje miasto i jego mieszkańców zarówno z propagandowej, jak i tej mniej oficjalnej strony.
Jakie znaczenie ma dla nas czas? Czy można go zobaczyć? Czy jest na co dzień widoczny? Dlaczego mówi się, że czas płynie albo leci?
Cykl spotkań ukazujących nieznane i często niedostępne miejsca stolicy. Na zajęciach poznamy tajemnice, jakie kryją w sobie stołeczne budynki, zobaczymy Warszawę, która być może za jakiś czas zniknie na zawsze – miejsca, w których żyjemy, które mijamy i nie zawsze dostrzegamy.
Rodowód heliograwiury sięga 1854 roku. Technika ta polega na odbijaniu obrazów z wytrawionych wcześniej matryc.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się