Spełniając marzenia innych, spełniajcie siebie

3.12.2019

1 sierpnia 2019 roku, w ramach wspólnej akcji Wirtualnej Polski i Muzeum Powstania Warszawskiego, setki osób przybyły na skwer z pomnikiem upamiętniającym Batalion AK „Zaremba-Piorun”, spełniając w ten sposób marzenie Stanisława Jana Majewskiego ps. Stach. Czas pokazać, że energii do pomagania wystarczy Wam na pozostałe dni!

Spełniliście moje skryte marzenia. Dziękuję bardzo. Jesteście Państwo naprawdę wzruszający i wspaniali. Chciałbym, aby przykład Państwa pociągnął innych do robienia rzeczy ważnych i dobrych. Warto pamiętać i warto pomagać – mówi Stanisław Jan Majewski „Stach” w spocie promującym akcję „Spełniając marzenia innych, spełniajcie siebie” organizowaną przez Wirtualną Polskę i Muzeum Powstania Warszawskiego. Chcemy zachęcić Was do tego, żebyście robiąc dobre rzeczy, spełniali marzenia ludzi wokół Was.

Wierzymy, że wielu z Was robi na co dzień mnóstwo dobrych rzeczy. Małych lub dużych. Dla najbliższych lub dla dobra wspólnego. Samemu lub w grupie. Nie chowajcie się – niech dobro będzie dobrze widoczne! Pomagacie starszej sąsiadce robić zakupy? Angażujecie się w działania stowarzyszenia? Bezinteresownie dbacie o przestrzeń wspólną w Waszej najbliższej okolicy? Podzielcie się z nami swoimi działaniami! Wyślijcie zdjęcia, filmiki, opisy. Bądźcie inspiracją dla innych. Bo warto pomagać!

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi dobrymi inicjatywami, piszcie poprzez formularz #dziejesię lub poprzez profil Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

- - -

Kampania „Spełniając marzenia innych, spełniajcie siebie” jest realizowana w ramach IX edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.

To honorowe wyróżnienie zostało ustanowione osiem lat temu przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Nagroda upamiętnia postać Jana Rodowicza „Anody” – legendarnego żołnierza Batalionu „Zośka”, uczestnika akcji pod Arsenałem, kawalera Orderu Virtuti Militari, a przede wszystkim wspaniałego i oddanego kolegi. Dzięki temu wyróżnieniu pielęgnowana jest pamięć o wydarzeniach z 1944 roku oraz promowane są wartości wpisane w etos Powstańców Warszawskich, takie jak wolność, odpowiedzialność, koleżeństwo, honor, pomoc potrzebującym, altruizm, męstwo.

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach:

  • całokształt dokonań (wybitne osiągnięcia, spójna oraz konsekwentna postawa życiowa godna naśladowania);
  • akcja społeczna (wyróżniające się dzieło lub przedsięwzięcie społeczne zakończone sukcesem);
  • wyjątkowy czyn (na przykład uratowanie komuś życia).

 

Kandydatów można zgłaszać do 31 grudnia 2019 roku poprzez FORMULARZ >

Zobacz także

Nasz newsletter