Data urodzenia:
1924-07-21
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 189 Miejsce: 67
Miejsce urodzenia:
Ciechanów
Imiona rodziców:
Wacław - Helena z domu Olszewska
Udział w konspiracji 1939-1944:
Armia Krajowa - V zgrupowanie "Siekiera" - 1. kompania
Adres zamieszkania przed Powstaniem :
Warszawa, ul. Belwederska 46 m. 11
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - Podobwód Śródmieście-Południe "Sławbor" - odcinek wschodni "Bogumił" - batalion "Miłosz" - 2. kompania - pluton dyspozycyjny
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległa 2 września 1944 na pl. Trzech Krzyży 1 podczas bombardowania gmachu Gimnazjum im. Królowej Jadwigi - zginęła pod gruzami.
Miejsce pochówku :
Po wojnie, w sierpniu 1946 roku ekshumowana i pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, kwatera A 27, rząd 14, grób 26.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. PCK - kartoteka. Fot. wykonana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, udostępniła p. Magdalena Ciok.
Uwagi :
W zapisach PCK adnotacja: "przybyła do Warszawy z Radomia. Depozyt: karta rozpoznawcza (Kennkarta), potwierdzenie zameldowania, przepustka powstańcza, list, fotografia, orzełek, puderniczka, szminka, puder. [...] Umundurowanie: mundur niemiecki, opaska na rękawie. W zapisach kartoteki ogólnej PCK informacja od ojca, Wacława Wyzińskiego, z 1946 roku podająca okoliczności i miejsce śmierci córki, prośba o poszukiwanie. W zapisach kartoteki poszukiwań PCK także notatka z 1948 r. - ślad poszukiwań przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż, jako rzekomo wywiezionej do Niemiec w czasie Powstania Warszawskiego po 4 września 1944.