Pseudonim:
"Allan"
Data urodzenia:
1928-04-17
Data śmierci:
1944-08-19
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 191 Miejsce: 48
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Tadeusz - Irena z domu Konopacka
Udział w konspiracji 1939-1944:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - 3. Rejon "Ratusz" - VI zgrupowanie "Golski" - 1. kompania - pluton 161
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Noakowskiego 20 m.3
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" - odcinek "Topór" - 3. batalion pancerny "Golski" - 1. kompania - pluton 161.
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe.
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
Jego matka Irena była lekarzem na Górnym Czerniakowie, ojciec Tadeusz był sędzią Wojskowego Sądu Specjalnego, ochotnikiem w batalionie "Golski"; poległ 19.08.1944 na terenie Politechniki Warszawskiej.
Odniesione rany:
Ciężko ranny 19.08.1944 r. na terenie Politechniki Warszawskiej.
Okoliczności śmierci:
Zmarł w wyniku odniesionych ran w szpitalu polowym przy ul. Lwowskiej. Po wojnie ekshumowany i pochowany na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ul. Żytniej (kw. L-1-3).
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter