Pseudonim:
"Olgierd"
Data urodzenia:
1927-06-21
Data śmierci:
2019-03-03
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Udział w konspiracji 1939-1944:
Warszawski Okręg Armii Krajowej - VIII Samodzielny Rejon Okęcie - 7. pułk piechoty "Garłuch"
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa Bojowa "Krybar” - III zgrupowanie "Konrad" - 1. kompania - pluton 111
Szlak bojowy:
Powiśle - Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Numer jeniecki:
141259
Losy po wojnie :
Matematyk, specjalista w zakresie algebry numerycznej, wieloletni pracownik oraz prodziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, współorganizator Instytutu Informatyki UW, członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Informacje dodatkowe:
Andrzej Kiełbasiński w latach 60-tych i 70-tych razem ze Stefanem Paszkowskim z Wrocławia, był w wąskim gronie pionierów nowoczesnych metod numerycznych w Polsce. Jest m.in. autorem algorytmu dodawania liczb, który z powodzeniem symuluje arytmetykę podwojonej precyzji, choć wszystkie obliczenia wykonywane są w pojedynczej precyzji.Sam zajmował się numeryczną algebrą liniową oraz teorią błędów zaokrągleń w obliczeniach numerycznych. Z tego powodu bywał nazywany polskim Wilkinsonem, za matematykiem angielskim, który stworzył tę teorię. W latach 70-tych z oddaniem pełnił funkcję prodziekana WMIM. [informacja ze strony www.mimuw.edu.pl]
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, nekrolog prasowy,GW, data emisji 12-03-2019
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter