Pseudonim:
"Pedro"
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-08-02
Funkcja:
-
Rocznik:
1923
Stopień:
kapral podchorąży
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji początkowo żołnierz 1. SKCKM (1. Szturmowa Kompania Ciężkich Karabinów Maszynowych). Po dużej wsypie w kompanii połączonej z aresztowaniem części jego żołnierzy przez Gestapo, w maju 1944 r. wszedł do oddziału specjalnego "Pegaz" Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej, od lata 1944 r. przekształconego w batalion "Parasol" - był żołnierzem służby "Moto".
Oddział:
Armia Krajowa - Kedyw KG AK - batalion "Parasol" - służba "Moto".
Szlak bojowy:
Śródmieście - Czerniaków - Wolica. 1 sierpnia 1944 r. przed godziną "W" został przez szefa służby "Moto" pchor. "Korczaka" (Wojciech Świątkowski) wysłany do garażu przy ul. Stępińskiej w celu przyprowadzenia samochodu do Śródmieścia. Okoliczności jego wyjścia z miasta nie są znane.
Miejsce śmierci:
Poległ w Wolicy pod Warszawą.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter