Pseudonim:
"Orkan"
Data urodzenia:
1927-08-23
Data śmierci:
2018-08-29
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Witold - ... Stein
Pseudonimy:
"Orkan", "Cel"
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1943 roku na Żoliborzu, w 9 kompani dywersyjnej, pluton 226 (Kedyw DB-17, kompania dywersji bojowej "Żniwiarz", d-ca plutonu 226 - Bogdan Kunert "Bonar" - "Szajer"), w marcu 1944 r. ranny w policzek (postrzał)
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żniwiarz" - pluton 226
Szlak bojowy:
Żoliborz - Kampinos - Bielany - Kampinos - Jaktorów. Po wycofaniu żoliborskich oddziałów do Puszczy Kampinoskiej i powrocie na Bielany uczestniczył w walkach na osiedlu Zdobycz Robotnicza; po walkach skierowany do dyspozycji mjr Bronisława Lewkowicza; 14.08.1944 r. przechodzi do Puszczy Kampinoskiej, z przydziałem do kompanii zrzutowej (d-ca por. Józef Korney "Drewno") Grupy "Kampinos"; walczył m.in. w Truskawiu w nocy 2/3.09.1944 r.
Awanse:
Awansowany do stopnia starszego strzelca
Losy po Powstaniu:
Wzięty do niewoli 29.09.1944 r. pod Jaktorowem, podczas nieudanej próby przebicia oddziałów Grupy "Kampinos" na Kielecczyznę. Jako jeniec przebywał w Stalagu XI A Altengrabow.
Numer jeniecki:
45508
Losy po wojnie:
Mieszkaniec Anina pod Warszawą
Okoliczności śmierci:
Zginął tragicznie potrącony na pasach na ul. Saskiej
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, baza uczestników PW. Informację o śmierci przekazała na kontakt rodzina, p. Maria Jolanta Podolska
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter