Pseudonim:
"Baśka"
Data urodzenia:
1925-10-15
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Imiona rodziców :
Józef Antoni Millak - Eugenia z Gugnackich
Oddział:
Uczestniczka Powstania Warszawskiego - brak informacji na temat przydziału
Rodzeństwo biorące udział w Powstaniu Warszawskim:
Starsza siostra Danuty Millak ps. "Nina" (1926-1944) - łączniczki i sanitariuszki z 1. batalionu szturmowego KB "Nałęcz"
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu IV-B Mühlberg
Numer jeniecki:
106634
Losy po wyzwoleniu :
Po wyzwoleniu przebywała we Włoszech
Informacje dodatkowe - losy rodziny :
Rodzice: dr Józef Antoni Millak i Eugenia z Gugnackich (zmarła najprawdopodomniej w Warszawie 29 X 1934 r.) Dr Millak w 1936 r. był starszym asystentem na Oddziale Ginekologicznym w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Warszawie na Pradze. Ordynatorem oddziału był dr Roman Wasilewski. Ponadto jako specjalista przyjmował pacjentki w Miejskim Ośrodku Zdrowia i Opieki oraz Urzędzie Sanitarnym VI i VIII Okręgu w Warszawie przy ul. Żelaznej 56. Po śmierci żony opieką nad Danutą i Barbarą zajęła się mieszkająca w Warszawie siostra Józefa, Kazimiera Machuderska. Urodzona w Przedborzu Kazimiera (1880-1945) poślubiła Leona Machuderskiego, właściciela fabryki Zabawek Dziecinnych w Przedborzu przy ul. Częstochowskiej. Ich syn zginął w Powstaniu Warszawskim w 1944 r. - zob. Powstańczy Biogram: Czesław Machuderski "Machaj" (1915-1944)
Uwagi :
Prawidłowa pisownia nazwiska Millak, w opracowaniach spotykana także w błędnej formie "Milak"
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, MPW-kontakt: p. Jacek Sztejerwald Powstanie Warszawskie - Batalion KB "Nałęcz"; Przedborski Słownik Biograficzny: MILLAK JÓZEF ANTONI (1892 – ?) doktor medycyny, podporucznik WP http://psbprzedborz.pl/millak-jozef-antoni/
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter