Pseudonim:
"Rybek"
Data urodzenia:
1931-06-25
Data śmierci:
2020-04-29
Funkcja:
łącznik
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Jan - Maria
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - zgrupowanie "Sienkiewicz", następnie odcinek "Kuba"-"Sosna" - batalion "Łukasiński" - 2. kompania "Supraśl" - przydział niepotwierdzony.
Szlak bojowy:
Stare Miasto do 2.09.1944 r. - wyszedł z miasta z ludnością cywilną.
Losy po wojnie:
Specjalista z zakresu rybołówstwa dalekomorskiego na Pomorzu Zachodnim, historyk-amator. Przez wiele lat pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf". Należał do współtwórców kultowego paprykarza szczecińskiego (konserwy rybnej z dodatkami), opracowanej w połowie lat 60. XX w. przez pracowników laboratorium PPDiUR Gryf ze Szczecina. Na emeryturze Bogusław Borysowicz poświęcił się dokumentowaniu historii rybołówstwa dalekomorskiego na Pomorzu Zachodnim. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 89 lat.
Miejsce śmierci :
Szczecin
Miejsce pochówku:
Cmentarz Centralny w Szczecinie, kwatera 66 B, rząd 14, grób 16.
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, informacja o śmierci - materiały prasowe, nekrolog; Głos Szczeciński, 05-05-2020
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Bogusław Borysowicz "Rybek". Fot. domena publiczna

Bogusław Borysowicz "Rybek". Fot. domena publiczna

Nasz newsletter