Pseudonim:
"Soja"
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
-
Funkcja:
peżetka
Praca w latach 1939-1944:
W okresie okupacji niemieckiej pracowała w Okręgowym Związku Towarzystwa Ogródków Działkowych w Warszawie
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" - IV zgrupowanie "Gurt" - kwatermistrzostwo - kuchnia PŻ ("Pomoc Żołnierzom")
Dzielnica:
Śródmieście Północ. Była organizatorką i pracownicą kuchni powstańczych, w których żywili się żołnierze 1. i 2. kompanii IV zgrupowania AK "Gurt”. Pierwsza kuchnia była zlokalizowana przy ul. Śliskiej 22, a po jej zbombardowaniu została przeniesiona najpierw na ul. Marszałkowską a później na ul. Złotą. Bożena Nelard pracowała ze swoja koleżanką z czasów wspólnej pracy w Towarzystwie Ogródków Działkowych, Małgorzatą Ireną Korwin-Szymanowską ps. "Kostka".
Losy po Powstaniu:
Wyszła z Warszawy z ludnością cywilną
Losy po wojnie:
Po wojnie wyszła za mąż za Jana Abgarowicza i zamieszkała w Gdańsku Oliwie, a później w Gdańsku Żabiance. Ostatnie lata spędziła w Domu Opieki Społecznej koło Skierniewic. Bezdzietna. Pochowana w na cmentarzu w Gdańsku.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Zdjęcie z okresu okupacji: Małgorzata Irena Korwin-Szymanowska i Bożena Nelard (u dołu)

Zdjęcie z okresu okupacji: Małgorzata Irena Korwin-Szymanowska i Bożena Nelard (u dołu)

Nasz newsletter