Edmund Tadeusz Burkiewicz

Pseudonim:
"Szary"
Data urodzenia:
1922-08-25
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Lubliniec
Imiona rodziców:
Michał - Anna z domu Szydłowska
Udział w konspiracji 1939-1944:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - oddział "Leleka"
Oddział:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - oddział "Leleka" - po rozbiciu oddziałów wolskich 5 sierpnia 1944 r. dołączył do zgrupowania "Radosław" - batalion "Parasol" - 1. kompania
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście Północ
Źródła :
Baza uczestników Powstania Warszawskiego

Ilustracje: Edmund Tadeusz Burkiewicz „Szary” (na zdjęciu po lewej) i Janusz Brzeziński “Zan” (z prawej). Zdjęcie w oknie domu przy ul. Wileńskiej w Gdańsku, wykonane najprawdopodobniej w roku 1946 lub 1947 po przyjeździe Edmunda i Janusza z Warszawy do Gdańska. Fot. z archiwum rodzinnego p. Barbary Heleny Jońcy, córki Janusza Brzezińskiego pseud. Zan, obecnie odbitka przekazana do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Edmund  Tadeusz Burkiewicz  „Szary” (na zdjęciu po lewej) i <a href =   janusz-brzezinski,4671.html> Janusz Brzeziński “Zan”</a> (z prawej). Zdjęcie w oknie domu  przy ul. Wileńskiej w Gdańsku, wykonane  najprawdopodobniej w roku 1946 lub 1947 po przyjeździe  Edmunda i Janusza  z Warszawy do Gdańska. Fot. z archiwum rodzinnego p. Barbary Heleny Jońcy, córki Janusza Brzezińskiego pseud. Zan, obecnie odbitka przekazana do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Edmund Tadeusz Burkiewicz „Szary” (na zdjęciu po lewej) i Janusz Brzeziński “Zan” (z prawej). Zdjęcie w oknie domu przy ul. Wileńskiej w Gdańsku, wykonane najprawdopodobniej w roku 1946 lub 1947 po przyjeździe Edmunda i Janusza z Warszawy do Gdańska. Fot. z archiwum rodzinnego p. Barbary Heleny Jońcy, córki Janusza Brzezińskiego pseud. Zan, obecnie odbitka przekazana do zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nasz newsletter