Edward Mieczysław Kukliński

Pseudonim:
"Edek"
Data urodzenia:
1911-10-25
Data śmierci:
1986-11-15
Funkcja:
-
Stopień:
porucznik - kapitan (09.1944)
Miejsce urodzenia:
Brzeżno - Ostrołęka
Imiona rodziców:
Jan - Anna z domu Materska
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od października 1939. Od 1942 oficer broni w Oddziałach Dyspozycyjnych Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej - Brygada Dywersyjna "Broda 53" - kompania motorowa "Żuk". W warsztatach przy ul. Polnej 36 i Pańskiej 99 wytwarzał materiały dywersyjne, kolce przeciwoponowe, sprzęt saperski, przygotowywał tajne strzelnice, magazynował znaczne ilości trotylu. W sierpniu 1941 awansowany do stopnia podporucznika, we wrześniu 1943 - porucznika.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Polna 36
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" (Śródmieście-Południe) - odcinek wschodni "Bogumił" - Park saperski
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z miasta z ludnością cywilną, trafił do obozu w Pruszkowie, uciekł z transportu w Żyrardowie, do przejścia frontu przebywał w Opocznie.
Odznaczenia:
Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami, Warszawski Krzyż Powstańczy
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter