Feliks Stanisław Badowski

Pseudonim:
„Jones”, „Grzyb"
Data urodzenia:
1923-05-17
Data śmierci:
2015-07-25
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Stanisław - Felicja z domu Garwolińska
Miejsce koncentracji na godzinę "W":
Warszawa, ul. Mickiewicza (Żoliborz) - w pogotowiu już 31.07.1944
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żaglowiec" - pluton 204
Szlak bojowy:
Żoliborz: natarcie na Cytadelę (Pluton 204 miał opanować most kolejowy przy Cytadeli – miejsce koncentracji w rejonie ul. Krajewskiego) - wyjście do Kampinosu przez Bielany- Młociny - Sieraków - Kampinos - Żoliborz
Odniesione rany:
Ranny podczas powrotu oddziału na Żoliborz podczas potyczki z Niemcami na Bielanach. Ranny został odnaleziony przez ks. Leona Szelaga, (prefekta Gimnazjum oo. Marianów na Bielanach), sanitariusz szpitala polowego w Domu Dziecka „Nasz Dom” w al. Zjednoczenia 34 na Bielanach. Umieszczony w "Naszym Domu", gdzie przebywał około 4 dni.
Miejsce pochówku:
Cmentarz Grabiszyński we Wrocławiu, Pole/Grób/Rząd: 25/484/23 (3 od p.26)
Informacje dodatkowe:
Jako swojego dowódcę wymieniał w Archiwum Historii Mówionej por. "Capa" - Jana Marczewskiego.
Źródła:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Baza ewidencyjna Kombatantów-żołnierzy Powstania Warszawskiego, Teczki personalne uczestników Powstania Warszawskiego, Archiwum Historii Mówionej: Feliks Stanisław Badowski „Jones”, „Grzyb”
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter