Pseudonim:
"Madelon"
Data urodzenia:
1915-10-23
Data śmierci:
-
Funkcja:
sanitariuszka
Numer legitymacji AK:
7856
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Wenancjusz - Maria z domu Kęstowicz
Udział w konspiracji 1939-1944:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - Wojskowa Służba Ochrony Powstania (WSOP) - 2. Rejon - zgrupowanie WSOP "Narew" - 23. kompania WSOP
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód "Sławbor" (Śródmieście-Południe) - odcinek wschodni "Bogumił" - poczet
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Numer jeniecki:
299813
Rodzina biorąca udział w Powstaniu Warszawskim:
W Powstaniu brał udział jej brat Wenancjusz Kukliński ps. "Roman" (poległ w Forcie Dąbrowskiego, 1 września 1944) oraz bratowa Ryta Kuklińska
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. archiwum rodzinne p. Julitty Surmackiej z d . Kuklińskiej.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Wenancjusz Kukliński „Roman” z siostrami. Halina Kuklińska "Madelon" siedzi po lewej,  jasnej sukience. Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej  z d . Kuklińskiej.

Wenancjusz Kukliński „Roman” z siostrami. Halina Kuklińska "Madelon" siedzi po lewej, jasnej sukience. Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej z d . Kuklińskiej.

Pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich. Wenancjusz i jego siostra Halina  ps. "Madelon".  Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej  z d . Kuklińskiej.

Pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich. Wenancjusz i jego siostra Halina ps. "Madelon". Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej z d . Kuklińskiej.

Wenancjusz Kukliński, jego  siostra Halina Kuklińska "Madelon", brat  Godzimir Kukliński i bratowa. Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej  z d . Kuklińskiej.

Wenancjusz Kukliński, jego siostra Halina Kuklińska "Madelon", brat Godzimir Kukliński i bratowa. Fot. z archiwum rodzinnego Julitty Surmackiej z d . Kuklińskiej.

Nasz newsletter