Pseudonim:
"Borowy"
Data urodzenia:
1900-09-04
Data śmierci:
1961-03-17
Funkcja:
-
Przebieg służby do 1939 r.:
W latach I wojny światowej służył w 2. Brygadzie Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Odznaczony za bitwę pod Kaniowem. W 1920 r. brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej jako artylerzysta - odznaczony Krzyżem Walecznych. W latach 30. funkcjonariusz Policji Państwowej
Udział w konspiracji 1939-1944:
Żołnierz Armii Krajowej - brak danych na temat przydziału.
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - zgrupowanie "Chrobry II" - przydział niepotwierdzony
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ - uczestnik walk o Dworzec Pocztowy (Żelazna - Al. Jerozolimskie).
Losy powojenne:
Gdy latem 1945 r. UB aresztowało kilku jego kolegów z Armii Krajowej, doszedł do wniosku, że trzeba z Warszawy uciekać. Uważał, że najbezpieczniej będzie blisko dawnej zachodniej granicy, gdyż tzw. Ziemie Odzyskane były jeszcze niepewne. Ponieważ z czasów swojej młodości znał się na gospodarce leśnej, objął posadę leśniczego w leśniczówce Ryś w lasach sieradzkich. Tam zmarł, i pochowany jest na cmentarzu we wsi Klonowa.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Lata powojenne - zdjęcie w mundurze leśniczego

Lata powojenne - zdjęcie w mundurze leśniczego

Nasz newsletter