Pseudonim:
"Igo"
Data urodzenia:
1911-01-11
Data śmierci:
1996-08-07
Funkcja:
-
Stopień:
plutonowy
Pseudonimy:
"Igo", "Igor"
Miejsce urodzenia:
Góra Kalwaria
Imiona rodziców:
Franciszek - Anna z domu Lukierska
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - zgrupowanie "Chrobry II" - II batalion "Lecha Grzybowskiego" - 4. kompania
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Odniesione rany:
Ciężko ranny 15.08.1944 na ul. Grzybowskiej.
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną
Losy po wojnie:
Od września 1945 do 1 marca 1946 r. p.o. kierownika MUBP w Konstancinie (bez formalnego zatwierdzenia). Następnie - od marca 1946 do 30 czerwca 1948 r. pełnił funkcję szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Przasnyszu. Zwalczał niepodległościowe podziemie zbrojne m.in. oddział „Roja” i opozycję PSL. Stosował w śledztwie brutalne metody przesłuchań. Nadużywał swojej władzy jako funkcjonariusz PUBP. Za brak dyscypliny został wydalony ze służby. Zasłynął z wielkiego okrucieństwa w stosunku do więźniów. W 1947 kurs szefów PUBP w CW MBP w Legionowie.
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Źródła:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter