Pseudonim:
-
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-08-05
Funkcja:
grabarz szpitalny
Praca w latach okupacji 1939-1944:
Jan Augustyniak był etatowym grabarzem Szpitala Wolskiego przy ul. Płockiej 26. Zawsze ciepło wspominany przez studentów medycyny, którzy w szpitalu odbywali praktyki tajnego Wydziału Medycyny UW. Stanowił nieocenioną pomoc w ćwiczeniach w prosektorium - "Zawsze uśmiechnięty, życzliwie usposobiony do młodzieży i przez nią lubiany".
Oddział:
"Bakcyl" (Sanitariat Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej) - III Obwód "Waligóra" (Wola) Okręgu Warszawskiego AK - Szpital Wolski ul. Płocka 26.
Dzielnica:
Wola
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Wyprowadzony w grupie lekarzy, personelu i chorych Szpitala Wolskiego po jego zajęciu przez Niemców. Zamordowany w rejonie Moczydło - Górczewska.
Źródła:
Praca zbiorowa - Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1944, Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, Warszawa 2004. str. 42, 55, 58, 301.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter