Pseudonim:
"Bolek"
Data urodzenia:
1922-02-14
Data śmierci:
1944-08-10
Funkcja:
-
Stopień:
kapral
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Władysław - Stefania
Udział w konspiracji 1939-1944:
Od lutego 1940 roku w szeregach Związku Walki Zbrojnej, przydział od października 1942 r. - Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód (Śródmieście) - 4. Rejon - XII zgrupowanie im. Łukasińskiego (batalion "Łukasiński") - 178. kompania "Troki".
Adres przed Powstaniem:
Warszawa ul. Staszica 8
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - zgrupowanie "Sienkiewicz", następnie odcinek "Kuba - "Sosna" - batalion "Łukasiński" - 1. kompania "Troki".
Szlak bojowy:
Stare Miasto - Wola - Stare Miasto.
Odniesione rany:
Ciężko ranny (postrzał głowy) 10.08.1944 r. przed Bankiem Polskim na Bielańskiej, na wysuniętej pozycji tzw. "Rygla" (teren wypalonych domów pomiędzy ul. Bielańską a Senatorską).
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych (28.08.1944 - pośmiertnie)
Rodzeństwo walczące w Powstaniu Warszawskim:
Jego brat Stefan walczył w tej samej kompanii; poległ 2 września 1944 r. na Starym Mieście.
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Zmarł w wyniku odniesionych ran w Szpitalu Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej, pochowany na szpitalnym dziedzińcu. Po wojnie ekshumowany i pochowany w grobie rodzinnym na Wojskowych Powązkach w Warszawie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter