Pseudonim:
"Tolek"
Data urodzenia:
1921-10-31
Data śmierci:
2011-08-29
Funkcja:
-
Stopień:
kapral z cenzusem
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Jerzy - Irena
Wykształcenie:
Uczeń gimnazjum im. T. Czackiego i liceum im. A. Mickiewicza. W latach 1941-1942 kontynuował naukę na tajnych kompletach szkoły rolniczej.
Udział w konspiracji 1939-1944:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1. dywizjon artylerii konnej im. Józefa Bema
Oddział:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1. dywizjon artylerii konnej im. Józefa Bema
Szlak bojowy:
Mokotów do 2.08.1944 r. - wyszedł z miasta.
Losy po wojnie:
W 1949 r. ukończył Wydział Rolniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Związany z Zakładem Genetyki PAN w Skierniewicach. Swoje prace kontynuował w Katedrze Genetyki SGGW oraz w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie. Specjalista w zakresie hodowli kukurydzy. Był członkiem Komitetu Fizjologii, Genetyki i Hodowli Roślin Wydziału V PAN oraz wielu rad naukowych. Uczestniczył też w pracach Wielkopolskiego, a następnie Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, którego był członkiem honorowym oraz Europejskiego Stowarzyszenia dla Badań w Hodowli Roślin – EUCARPIA. W latach 1970-2006 był redaktorem Biuletynu IHAR.
Odznaczenia:
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi.
Miejsce śmierci:
Warszawa
Miejsce pochówku:
Cmentarz Powązkowski w Warszawie (Stare Powązki).
Publikacje:
Nekrolog w prasie, data emisji 01.09.2011; Pożegnanie w dwumiesięczniku Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie, nr. 56 07-08/2011
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter