Pseudonim:
"Kajetan"
Data urodzenia:
1919-06-15
Data śmierci:
1982-06-14
Funkcja:
-
Stopień:
starszy strzelec podchorąży
Pseudonimy:
"Szczygieł", "Kajetan"
Udział w konspiracji 1939-1944:
Narodowe Siły Zbrojne (NSZ) - przydział nieznany
Oddział:
Narodowe Siły Zbrojne - Pułk NSZ im. Sikorskiego; następnie w batalionie AK "Kiliński" - przydział niepotwierdzony.
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Odniesione rany:
Ranny w brzuch 13 sierpnia 1944 r. na pl. Piłsudskiego podczas ataku na gniazdo ckm. Został wzięty do niewoli; przebywał w Hotelu Europejskim, gdzie oczekiwał na egzekucję. Wraz z innymi został uratowany przez niemieckiego lekarza wojskowego, który założył im tabliczki oznaczające, że są z Organizacji Todt. Z hotelu w nocy został przeprowadzony do szpitala przy kościele ss. Wizytek. Tam przebywał do czasu jego zbombardowania. Udało mu się z gruzów szpitala ocalić narzędzia lekarskie, które następnie przeniósł na Wolę - do Szpitala Wolskiego przy ul. Płockiej 26.
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną; przedostał się do Marianki (Puszcza Kampinoska). Gdy nadchodzili Sowieci został wraz z innymi wyprowadzony przez Tadeusza Jaworskiego. Na początku listopada 1944 r. dotarł do rodziny w Częstochowie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter