Pseudonim:
"Kuba'
Data urodzenia:
1926-04-04
Data śmierci:
1944-08-20
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 165 Miejsce: 42
Rocznik:
1926
Stopień:
strzelec
Adres przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Kopernika
Oddział:
Armia Krajowa - batalion "Kiliński" - 3. kompania "Szare Szeregi” - "Junior" ("Sępy"); ochotnik, dołączył 2.08.1944 r.
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Okoliczności śmierci:
Zginął podczas bombardowania Szkoły im.Górskiego. Ekshumowany w obecności rodziców Antoniego i Genowefy Nawrockich oraz Krystyny Kunowskiej (kuzynki) którzy go rozpoznali . Był pierwszym odkopanym w piwnicy gmachu.(prawdopodobny rok ekshumacji: 1945 lub 1946). Jan Nawrocki pochowany jest na cmentarzu na Powązkach Wojskowych w kwaterze baonu Kiliński
Informacje dodatkowe:
kuzynka Jana Krystyna Kunowska w czasie Powstania spotkała go na ulicy Górskiego w połowie sierpnia . Spotkanie było radosne i pełne nadziei. Pożegnali się mówiąc do siebie "Do zobaczenia wkrótce". W okresie przedpowstaniowym Jan Nawrocki mieszkał wraz z rodzicami i siostrą Barbarą na ulicy Kopernika.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter