Pseudonim:
"Jan"
Data urodzenia:
1923-11-24
Data śmierci:
1944-00-00
Funkcja:
-
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 76 Miejsce: 63
Imiona rodziców:
Jan - Barbara z domu Praszka (?)
Adres zamieszkania przed Powstaniem:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 103/23
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ” - przydział nieznany.
Szlak bojowy:
Stare Miasto
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległ podczas Powstania Warszawskiego. Według relacji brata - Andrzeja Wiewióry, prawdopodobnie był ranny i mógł zostać zamordowany w jednym ze szpitali powstańczych w rejonie ul. Długiej. Ostatni raz widziany przez Andrzeja w dniu 3.08.1944 r. kiedy przyszedł ze Starówki umundurowany w szary kombinezon z pasem wojskowym i koalicyjką. Spieszył się na swoją placówkę. Po wojnie poszukiwany przez matkę Barbarę Wiewiórę za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża. Bez rezultatów. Ostatnia prośba o poszukiwania pochodzi z lat 60-tych.
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Jego ojciec Jan i brat Władysław zostali zabici podczas egzekucji dokonanej przez oddziały niemieckie na ludności cywilnej. Obaj zginęli 12 sierpnia 1944 roku na ul. Nowogrodzkiej 80.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW. MPW-zbiory: MPW-A/2754 (P/1993), MPW-relacja (Mur Pamięci - zbiory ankiet), PCK - kartoteka
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

PCK - kartoteka

Nasz newsletter