Pseudonim:
"Piat"
Data urodzenia:
1926-02-22
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Numer legitymacji AK:
1856 tymcz.
Miejsce urodzenia:
Wilno
Imiona rodziców:
Kazimierz - Stanisława z domu Smulska
Oddział:
Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - zgrupowanie "Chrobry II" - II batalion "Lecha Grzybowskiego" - 6. kompania "Jeremi” - I pluton
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu 344 Lamsdorf, przeniesiony następnie do Stalagu XVIII C Markt-Pongau.
Numer jeniecki:
105390
Publikacje:
Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego T.4 - Jeńcy wojenni - żołnierze Powstania Warszawskiego
źródła:
MPW-baza uczestników PW, archiwum rodzinne p. Jana Wiśniewskiego
Uwagi:
Data urodzenia w dokumentach z okresu niewoli : 1928-02-22. Prawdziwy rok urodzenia : 1926
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Zdjęcie wykonane w Wiedniu, na tle baraków robotniczych, po ucieczce z niewoli z Arbeitskommando w Salzburgu - styczeń - luty 1945 r.  Jan Wiśniewski "Piat" stoi pierwszy z prawej. Fot. z archiwum rodzinnego Jana Wiśniewskiego.

Zdjęcie wykonane w Wiedniu, na tle baraków robotniczych, po ucieczce z niewoli z Arbeitskommando w Salzburgu - styczeń - luty 1945 r. Jan Wiśniewski "Piat" stoi pierwszy z prawej. Fot. z archiwum rodzinnego Jana Wiśniewskiego.

Jan Wiśniewski "Piat" w  trakcie przygotowań do wywiadu dla Archiwum Historii Mówionej - Muzeum Powstania Warszawskiego, 30.09.2014 r. Wywiad przeprowadzał Jan Wawszczyk (na zdjęciu po prawej). Fot. z archiwum Jana Wawszczyka.

Jan Wiśniewski "Piat" w trakcie przygotowań do wywiadu dla Archiwum Historii Mówionej - Muzeum Powstania Warszawskiego, 30.09.2014 r. Wywiad przeprowadzał Jan Wawszczyk (na zdjęciu po prawej). Fot. z archiwum Jana Wawszczyka.

Nasz newsletter