We wrześniu 1939 r. sanitariuszka na Dworcu Gdańskim.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1941 - Komenda Obszaru Warszawskiego Związku Walki Zbrojnej, początkowo łączniczka, następnie kierowniczka jednej z central Komendy Obszaru ZWZ-AK
Oddział:
Komenda Obszaru Warszawskiego Armii Krajowej - sztab, następnie w kompanii Ochrony Sztabu "Koszta".
Szlak bojowy:
Śródmieście Północ - Śródmieście Południe
Miejsce śmierci:
Poległa na ul. Koszykowej. Pochowana na Wojskowych Powązkach (A 23-1-11).
Informacje dodatkowe:
Podczas kampanii wrześniowej 1939 roku brała udział w obronie Warszawy jako sanitariuszka na Dworcu Głównym.
W czasie okupacji zdała maturę i studiowała historię na tajnych kompletach. Pracowała w Stołecznym Komitecie Pomocy Społecznej oraz w Pogotowiu Harcerek. Zorganizowała harcerską drużynę ,,Knieje". Od 1941 roku pracowała w Komendzie Obszaru Warszawskiego AK początkowo jako łączniczka, następnie kierowniczka jednej z central pocztowych. Od 1943 roku sekretarka i łączniczka szefa sztabu Komendy Obszaru Warszawskiego AK. Poległa podczas powrotu na kwaterę "Koszty" po nieudanej próbie zorganizowania pomocy dla grupy łączniczek, zasypanych gruzami na ul. ks. I. Skorupki. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami.
Publikacje:
Słownik uczestniczek walki o niepodległość Polski 1939-1945 : poległe i zmarłe w okresie okupacji niemieckiej / oprac. Hanna Michalska; PIW 1988.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.