Pseudonim:
-
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-09-02
Funkcja:
sanitariuszka
Rocznik:
1892
Nazwisko panieńskie:
Janina Sobecka
Wykształcenie:
Po ukończeniu nauki w gimnazjum uzyskała stypendium, które umożliwiło jej studiowanie filologii polskiej i germanistyki na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. Dzięki stypendium studiowała na Uniwersytecie Wiedeńskim germanistykę. Po przyjeździe do Warszawy uczyła w Żeńskim Gimnazjum im. Emilii Plater oraz w Żeńskim Gimnazjum Posselet-Szachtmajerowej.
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - VI batalion WSOP (Wojskowa Służba Ochrony Powstania) - 3. kompania WSOP; następnie punkt sanitarny ul. Malczewskiego 3/5
Dzielnica:
Mokotów
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
Jej mąż Piotr był szefem punktu sanitarnego przy ul. Malczewskiego 3/5. Poległ 2.09.1944 r. W tym samym punkcie sanitariuszem był syn Piotr.
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległa podczas nalotu, pod gruzami domu przy ul. Malczewskiego 3/5.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter