Pseudonim:
"Gryf"
Data urodzenia:
1927-06-23
Data śmierci:
1993-08-09
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Szymon - Marta z domu Żukowska
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Bałtyk" - kompania B-1 - I pluton
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu X B Sandbostel
Numer jeniecki:
221850
Losy po wojnie:
W 1952 roku uzyskał na Politechnice Warszawskiej dyplom inżyniera elektryka, zaś w 1978 roku tytuł magistra organizacji i zarządzania (UW). Pracował w Zakładzie Sieci Elektrycznych w Warszawie na stanowisku inżyniera budowy, był również projektantem w Biurze Projektów „Metroprojekt” oraz kierownikiem pracowni „Miastoprojekt”. Starszy projektant Centrum Techniki Komunalnej oraz z-ca dyrektora w Centrum Techniki Budownictwa Komunalnego w Warszawie. Z wielkim zaangażowaniem działał w organizacjach kombatanckich, m. in. jako członek Komisji Rewizyjnej Środowiska Żołnierzy Pułku AK „Baszta”
Odznaczenia i awanse:
Podczas Powstania Warszawskiego w stopniu starszego strzelca. 03.10.1983 r awansowany ze stopnia kaprala rez. do stopnia starszego sierżanta.
Miejsce śmierci:
Warszawa.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, archiwum rodzinne córki. Fot. z 1945 roku została udostępniona przez p. Teresę Kornalewską.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter