Pseudonim:
"Henio"
Data urodzenia:
1926-07-17
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Ludwik - Bolesława z domu Konopska
Udział w konspiracji 1939-1944:
Kedyw Komendy Głównej Armii Krajowej - batalion "Miotła" - pluton "Mirka".
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - batalion "Miotła" - od 2.08.44 r. pluton "Sarmaka", na Starym Mieście batalion zapasowy "Igor", na Górnym Czerniakowie oddział saperów przy batalionie "Czata 49", od 13.08.1944 "Broda 53" - batalion "Zośka" - 2. kompania "Rudy" - III pluton "Felek"
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście - Górny Czerniaków.
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych. Wnioski odznaczeniowe z 13 i 17.08.1944 r. podpisane przez przez szefa sztabu zgrupowania mjr. "Bolka" (Wacław Janaszek).
Losy po Powstaniu:
W oddziale kpt. "Jerzego" (Ryszard Białous) podczas przebijania się do Śródmieścia. Ukrywał się w ruinach Czerniakowa do połowy grudnia 1944 r. (wraz z Ryszardem i Benedyktem Knapiukami). Odkryty przez Niemców wyszedł z miasta z ludnością cywilną.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter