Pseudonim:
"Łuszczewski"
Data urodzenia:
1926-08-24
Data śmierci:
1944-09-29
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Władysław - ...
Wykształcenie do 1944 r.:
Uczeń Korpusu Kadetów we Lwowie, do wybuchu wojny ukończył dwie klasy gimnazjum. W latach okupacji niemieckiej kontynuował naukę na tajnych kompletach. Maturę zdał w maju 1944 r.
Udział w konspiracji 1939-1944:
Żołnierz Armii Krajowej - brak dokładnych danych na temat stopnia i przydziału
Pseudonim:
Prawdopodobnie posługiwał się pseudonimem "Łuszczewski", używanym przez jego ojca w okresie walki o niepodległość (1914-1918) - relacja rodziny.
Adres przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Balonowa 14
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej, następnie w Grupie "Kampinos" - przydział nieznany.
Szlak bojowy:
Żoliborz - Kampinos - Jaktorów
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległ w okolicach Jaktorowa, podczas przebijania Grupy "Kampinos" na południe. Powojenne poszukiwania prowadzone przez rodzinę doprowadziły do jego koleżanki, sanitariuszki z Żoliborza, która widziała go rannego w rejonie Jaktorowa. Jako ranny został prawdopodobnie dobity przez Niemców i pochowany w zbiorowej mogile jako NN. Poszukiwania prowadzone przez PCK nie przyniosły pozytywnych wyników.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter