Pseudonim:
"Bomba"
Data urodzenia:
1926-11-02
Data śmierci:
2014-11-12
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Władysław - Maria
Udział w konspiracji 1939-1944:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-1 - I pluton
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-1
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec obozu przejściowego w Skierniewicach, następnie w Stalagu X B Sandbostel, potem w obozach pracy Hamburg-Grossborstel, Schwesing koło Husum.
Numer jeniecki:
220759
Losy po wojnie:
Po wyzwoleniu przebywał w bazie RAF na wyspie Sylt, w 1946 r. powrócił do Warszawy. W 1948 r., po skończeniu kursu przygotowawczego rozpoczął studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Warszawskiej, które przerwał, aby w 1951 r. przenieść się na warszawską AWF, kończąc studia w 1954 r. ze stopniem magistra i sternika jachtowego. W latach 1954-1957 pracował w GKKF w Warszawie, a następnie był dyrektorem SWOS nr 2 (Szkolny Wojewódzki Ośrodek Sportowy), do przejścia na emeryturę.
Miejsce pochówku:
Cmentarz Wojskowy na Powązkach
Źródła:
Nekrolog w prasie, data emisji 17.11.2014
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter