Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1901-06-22
Data śmierci:
1988-11-27
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Węgrów Podlaski
Imiona rodziców:
Andrzej - Rozalia z domu Linde
Oddział:
III Obwód "Waligóra" (Wola) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej
Szlak bojowy:
Wola
Losy po Powstaniu:
Pojmany przez Niemców 11 sierpnia 1944 r. Przekazany do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, jako więzień polityczny, oznaczony numerem 90524 w dniu 14 sierpnia 1944 r.
Informacje dodatkowe - losy po wojnie:
W maju 1945 r. powrócił do kraju, do rodzinnego Węgrowa. Jego rodzina w trakcie Powstania(żona Halina i roczną córeczką Hanną) wyprowadzona została z ludnością cywilną z Warszawy, poprzez Pruszków do Głowna, a następnie Gdańska. Ich dom został zniszczony od bomb. Jerzy po wojnie odnalazł rodzinę, powrócił do Warszawy i podjął ponownie pracę w wolskiej garbarni przy ul. Piaskowej. Brał czynny udział przy odbudowie stolicy. Wielokrotnie odznaczany za zasługi dla środowiska.
Miejsce śmierci:
Warszawa
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter