Pseudonim:
"Wilk"
Data urodzenia:
1924-03-07
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
kapral podchorąży
Miejsce urodzenia:
Golina powiat Konin
Imiona rodziców:
Wacław - Stanisława z domu Zatorska
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - odcinek "Kuba" - "Sosna" - Korpus Bezpieczeństwa - 1. batalion szturmowy KB "Nałęcz" - 1. kompania; w Śródmieściu batalion "Piorun", bat. "Sokół"
Szlak bojowy:
Stare Miasto - kanały - Śródmieście
Warszawski Korpus Armii Krajowej (od 20.09.1944):
8. Dywizja Piechoty AK im. Romualda Traugutta - 21. pułk piechoty im. Dzieci Warszawy
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
W batalionie KB „Nałęcz” walczyło jeszcze dwóch braci Mirowskich: Henryk Mirowski ps. "Dąb" i Zbigniew Mirowski ps. „Gryf” oraz ich wuj Zygmunt Zatorski „Zew”
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec Stalagu X B Sandbostel
Numer jeniecki:
102538
Odznaczenia:
Krzyż Walecznych
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Zdjęcie wykonane po wojnie w 1945 r.  w Brukseli. Stoją od lewej: NN, Jerzy Mirowski ps. "Wilk", obok ciężko ranny w powstaniu Zbigniew Mirowski ps. "Gryf" i Henryk Mirowski "Dąb".  Fot. z archiwum rodzinnego Filipa Dęba-Mirowskiego, udostępnione przez p. Jacka Sztejerwalda

Zdjęcie wykonane po wojnie w 1945 r. w Brukseli. Stoją od lewej: NN, Jerzy Mirowski ps. "Wilk", obok ciężko ranny w powstaniu Zbigniew Mirowski ps. "Gryf" i Henryk Mirowski "Dąb". Fot. z archiwum rodzinnego Filipa Dęba-Mirowskiego, udostępnione przez p. Jacka Sztejerwalda

Nasz newsletter