Pseudonim:
"Kot"
Data urodzenia:
1924-06-15
Data śmierci:
1982-10-12
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Stanisław - Aleksandra z domu Wołoszyńska
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Olza" - kompania O-3 - I pluton
Szlak bojowy:
Mokotów. 1 sierpnia, podczas pierwszego ataku jego pluton uległ rozbiciu i rozproszeniu, a on sam przez kolejne dni ukrywał się w jakimś mieszkaniu na południe od ul. Rakowieckiej. 5 sierpnia wyszedł z Mokotowa z ludnością. Wraz z oddziałem węgierskim przedostał się do Wiednia, skąd udał się na Węgry, gdzie przebywał do zakończenia działań wojennych.
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
Jego ojciec Stanisław był Szefem VII Oddziału Sztabu KG AK. Poległ 3.08.1944 na Lesznie.
Losy po wojnie:
Wrócił do kraju w maju 1945 r. Po poszukiwaniach rodziny w Krakowie (tam dowiedział się o śmierci ojca) wyjechał do Gdyni. Podjął naukę w Szkole Morskiej na Wydziale Nawigacyjnym. Po ukończeniu szkoły miał 5 letni zakaz pływania. Pracował na holownikach w porcie gdańskim.. Od roku 1956 r. zaczął pływać na statkach Polskich Linii Oceanicznych i Chipolbroku.
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Zmarł na wylew krwi do mózgu, podczas pracy na statku w Karachi.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter