Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1927-01-19
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Worowice, powiat Płońsk
Wykształcenie do 1944 r.:
Uczeń szkoły zawodowej - tokarz
Udział w konspiracji 1939-1944:
IV Obwód "Grzymała" (Ochota) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - 1. Rejon - I zgrupowanie - 1. kompania - pluton 419
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Mokotów - Sielce
Oddział:
Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Karpaty" - kompania K-1 - I pluton. D-ca por. "Wirski" (Marian Ślifierz)
Szlak bojowy:
Sielce - Mokotów: udział w walkach w rejonie Sobieskiego, Podchorążych, Klasztoru Nazaretanek, Łużyckiej, Chełmskiej, Fortu Legionów, Królikarni, Szkoły na Woronicza oraz ulic: Ursynowskiej, Wiktorskiej, Racławickiej.
Losy po Powstaniu:
Wyszedł z Warszawy z ludnością cywilną. Skierowany do obozu przejściowego w Pruszkowie (Dulag 121). Stamtąd wywieziony do obozu koncentracyjnego KL Stutthof, numer obozowy 93167, oznaczony jako więzień polityczny(data osadzenia 29.09.1944 r.). Uczestnik "rejsu śmierci". Oswobodzony 03.05.1945 r. w Neustadt.
Źródła:
Archiwum Muzeum Stutthof - księga ewidencyjna więźniów I - II E-15; MPW
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Fotografia wykonana w lipcu-sierpniu 1945 r. w Ystad (Szwecja). Opis zdjęcia: <i> Kwarantanna w Hali Sportowej </i>. Stoją od lewej: NN, NN, Jerzy Walerych, policjant szwedzki (NN), Zygmunt Szczutkowski, Piotr Łubieński i Julian Myśliwiec. Klęczy NN. Fot.  z archiwum  Piotra Łubieńskiego.

Fotografia wykonana w lipcu-sierpniu 1945 r. w Ystad (Szwecja). Opis zdjęcia: Kwarantanna w Hali Sportowej . Stoją od lewej: NN, NN, Jerzy Walerych, policjant szwedzki (NN), Zygmunt Szczutkowski, Piotr Łubieński i Julian Myśliwiec. Klęczy NN. Fot. z archiwum Piotra Łubieńskiego.

Nasz newsletter