Pseudonim:
"Wiara"
Data urodzenia:
1912-09-10
Data śmierci:
1944-09-00
Funkcja:
-
Stopień:
plutonowy podchorąży
Imiona rodziców:
Wacław - Eugenia z domu Wrońska
Udział w konspiracji 1939-1944:
I Obwód "Radwan" (Śródmieście) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - V zgrupowanie "Siekiera" - 3. kompania
Adres przed Powstaniem:
Warszawa, ul. Wronia 47 m. 18
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Kryska" - WSS (Wojskowy Sąd Specjalny)
Szlak bojowy:
Górny Czerniaków
Okoliczności śmierci:
Poległ we wrześniu 1944 r. Według publikacji "Straty korpusu oficerskiego 1939-1945" (autor Kryska-Karski Tadeusz) pochowany na Cmentarzu na Woli Tytuł:
Informacje dodatkowe:
Rzemieślnik. Po wojnie poszukiwany za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża przez siostrę Alicję Stępień z d. Welman oraz żonę Irenę. Miejsca urodzenia podawane w kartotece PCK: Sołymin (Pomorze) oraz Wola Młocka, pow. Ciechanów. Wg informacji od poszukujących brał udział w Powstaniu na Starym Mieście, od Powstania brak wiadomości, według informacji od kolegów przekazanych żonie i siostrze mógł przebywać w niewoli niemieckiej, a następnie w strefie okupacyjnej amerykańskiej - dane niepotwierdzone. W 1949 uznany za zmarłego - sąd grodzki w Warszawie [źródło Archiwum Państwowe m.st. Warszawy Sygnatura: VII Zg 1111/49/655/8; Monitor Polski, Część "B" nr. B-84 z dn. 9.11.1949 r.)
Źródło:
MPW-baza uczestników PW, PCK - kartoteka ogólna
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter